حذف باران از تصاویر با روش حداقل شیب در متلب

 • یکشنبه 8 ژانویه 2017
 • بازدید 498 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (83 امتیاز از 17 رای)
  Loading...

matlab baran 18291 1 تصویر

پروژه حذف باران از تصاویر با روش حداقل شیب در نرم افزار MATLAB

پیاده سازی مقاله Rain Removal From Still Images Using L0 Gradient Minimization Technique

پروژه حذف باران از تصاویر با روش حداقل شیب L0 در نرم افزار MATLAB را در این پست آماده کردیم که بر اساس مقاله Rain Removal From Still Images Using L0 Gradient Minimization Technique پیاده سازی شده و یک پروژه مناسب پردازش تصویر، بینایی ماشین و هوش مصنوعی است. در ادامه به معرفی این پروژه پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده و مقاله پایه نیز به صورت رایگان قابل دانلود می باشد. پروژه مرتبط با این کار در زمینه حذف مه از تصاویر در سایت موجود است که با کد محصول ۱۴۴۵۷ و ۱۶۲۰۷ می باشند.

چالش های حذف باران از تصاویر:

حذف باران از تصاویر یک موضوع پیچیده و چالش برانگیز است، زیرا قطره ها تنها یک منطقه بسیار کوچک از تصویر را تحت تاثیر قرار می دهند و این امر باعث سردرگمی برای تعیین منطقه ای تصویر می شود. شرایط آب و هوایی نامناسب ممکن است تاثیرات منفی بر روی عملکرد الگوریتم های پردازش تصویر داشته باشد. بنابراین پیاده سازی یک الگوریتم مقاوم در برابر تغییرات آب و هوای، بسیار ضروری به نظر می رسد.

توضیحات بیشتر، دانلود رایگان مقاله پایه، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه حذف باران از تصاویر با روش حداقل شیب در ادامه مطلب.

معرفی پروژه حذف باران از تصاویر:

در این مقاله، یک روش جدید پیاده سازی شده است که به طور موثر با استفاده از روش حداقل شیب L0 به حذف پیکسل های باران می پردازد. لبه های برجسته حفظ و از دامنه کم ارزش و جزئیات ناچیز کاسته شده و پیکسل هایی که بارانی هستند، حذف می شوند و با استفاده از روش تنظیم هیستوگرام، برای دریافت تصویر با کیفیت، کنتراست افزایش می یابد. همچنین روش پیشنهادی با روش HOG + SVM نیز مقایسه شده است.

نتایج پیاده سازی پروژه حذف باران از تصاویر:

نتایج تجربی نشان می دهد که الگوریتم پیشنهادی در حذف باران از تصاویر بسیار کارآمد است که به طور موثر حتی در شرایط باران سنگین هم عمل می کند، در حالی که جزئیات تصویر نیز حفظ می شود.

تصاویری از خروجی پروژه حذف باران از تصاویر با نرم افزار MATLAB:

تصویر خروجی ۱:

matlab baran 18291 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab baran 18291 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab baran 18291 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab baran 18291 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab baran 18291 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

matlab baran 18291 7 تصویر

تصویر خروجی ۷:

matlab baran 18291 8 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  وحید رازقی شنبه , 28 ژانویه

  با سلام می تونید بگیدچطور میشه چند عکس جدا رو به هم چسبوند و به صورت چند فریمی درستش کرد؟ ممنون خسته نباشید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  مریم پورجعفر جمعه , 17 فوریه

  سلام من این پروژرو به اضافه پروژه حذف مه از تصاویر مه آلود به روش Dark Channel Prior با متلب رو یکجا می خوام خرید کنم برای خریدش حتما باید رمز دوم داشت یعنی هیچ جور ممکن نیست اگه میشه بندرو در این مورد راهنمایی کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab