حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی در متلب

 • یکشنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 451 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (79 امتیاز از 16 رای)
  Loading...

matlab mah 16207 1 تصویر

پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی در MATLAB

در این پست پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی را آماده کردیم که کارایی آن بر اساس روش میرایی رنگی می باشد. مواردی همچون نور جوی صحنه ، انتقال نور از صحنه ، میزان درخشندگی صحنه ، ضرایب پراکندگی جوی در صحنه ، آستانه گیری و عمق صحنه ، از پارامتر های اصلی الگوریتم مدل پراکندگی می باشند. در ادامه به توضیحات بیشتری در مورد این موضوع پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه پردازش تصویر قرار داده شده است. فیلم خروجی را به صورت آنلاین نیز می توانید مشاهده نمائید.

احتمالا شما نیز برخی از تصاویر را دیده اید که در آنها بعضی از پیکسل ها شدت بسیار کمی در حداقل یک کانال رنگی را دارا هستند، منظور از مه در پروژه حاضر نیز همین موضوع است. به کمک الگوریتم مدل پراکندگی جوی و مدل تصویر برداری مستقیم و همچنین بر اساس روش میرایی رنگی می توانیم ضخامت مه را برآورد کرده و به بازیابی تصویر مه آلود با کیفیت بالا دست یابیم. بررسی های که بر روی تصاویر مه آلود که از فضا های باز تهیه شده و بازیابی آنها با کیفیت بالا، نشان از قدرت روش ارائه شده است.

بر اساس ضرایب خطی سازی و با کمک چگالی گوسین، عملیات تخمین عمق اطلاعات تصویر صورت می گیرد و در انتها با در نطر گرفتن میرایی رنگی، عملیات بازیابی درخنشدگی صحنه انجام می گردد که باعث حذف مه از تصویر می شود.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی در ادامه مطلب.

هدف از این پروژه حذف مه از تصویر :

هدف اصلی ما در پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی ، بهبود کیفیت تصاویر است که نتایج به دست آمده، نشان دهنده رسیدن ما به این موضوع مهم می باشد. موضوع ما کاهش تاثیر عوامل مخرب مانند گرد و غبار، قطرات آب و مه از تصاویر است که در پس آن بتوانیم به بهبود کیفیت تصاویر برسیم که این امر با ارائه مدلی از مه به عنوان یک عامل کاهش کنتراست تصویر، انجام شده است.

یک خروجی نمونه از پروژه حذف مه از تصویر با الگوریتم مدل پراکندگی جوی را در زیر مشاهده نمائید

تصویر خروجی ۱:

matlab mah 16207 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab mah 16207 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab mah 16207 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab mah 16207 5 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا نعیمی یکشنبه , ۲۸ شهریور

  سلام یه کتاب آموزشی خوب در مورد متلب می خواستم برام معرفی می کنید.

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۲۸ شهریور

   برای اینکه متلب رو از مبتدی تا پیشرفته خوب یاد بگیرید این مورد رو حتما بخونید. https://www.noavarangermi.ir/%da%a9%d8%aa%d8%a7%d8%a8-%d8%a2%d9%85%d9%88%d8%b2%d8%b4-%d9%be%d8%b1%d8%af%d8%a7%d8%b2%d8%b4-%d8%aa%d8%b5%d9%88%db%8c%d8%b1-%d8%af%d8%b1-%d9%85%d8%aa%d9%84%d8%a8/

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا دلشاد چهارشنبه , ۱۲ آبان

  سلام این پروژرو به همرا سمینارمی خوام آماده دارید یا باید تهیه بشه ؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  مرتض خبیری چهارشنبه , ۲۰ بهمن

  سلام چند مورد دیگه از این الگوریتم ها تو سایت دارین من جهت انجام پروژم به مطالباش نیاز دارم اگه هست بنده رو می تونید در جریان بزارین . با سپاس .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab