حذف نویز سیگنال گیربکس بر اساس تبدیل موجک با متلب

 • دوشنبه ۱۰ خرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 586 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (40 امتیاز از 8 رای)
  Loading...

matlab gearbox 15347 1 تصویر

پروژه حذف نویز سیگنال گیربکس بر اساس تبدیل موجک در MATLAB

در این پست پروژه حذف نویز سیگنال گیربکس بر اساس تبدیل موجک را در متلب آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در رابطه با گیربکس و نویز موجک پرداخته و فیلم و تصویر از خروجی این پروژه قرار داده شده است.

خطای گیربکس:

گیربکس از اجزای مهم در ماشین های الکتریکی است که وجود هر نقصی در آن می تواند منجر به توقف ماشین شود. پایش و تشخیص نقص های آن، به همین دلیل از پر اهمیت ترین مسائل در صنعت می باشد. در پژوهش های مختلف، روش های بسیاری تا به امروز برای موضوع تشخیص عیب و پایش گیربکس ارائه گردیده است.

تقریبا همه ی موتور های که صنعت به کار گرفته می شوند، موتور القایی AC هستند. دلیل شکست موتور در هنگام کار، اکثرا از نقص گیربکس، نقص عایقبندی و عیوب روتور هستند. شناسایی به موقع عیوب گیربکس، به ما این امکان را میدهد تا به جای اینکه موتور را تعویض کنیم، گیربکس را تعویض کنیم. به هر حال عوض کردن گیربکسی که دارای مشکل است، از تعمیر موتور می تواند مقرون به صرفه تر باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصویر خروجی پروژه حذف نویز سیگنال گیربکس بر اساس تبدیل موجک در ادامه مطلب.

معرفی موجک:

موجک همانطور که از نام آن پیداست، موج کوچک می باشد که واژه کوچک در آن، به خاطر محدود بودن و کوچک بودن تابع پنجره می باشد و دلیل به کار گیری واژه موج به جهت ماهیت نوسانی این تابع می باشد که سه مشخصه را داراست. ۱- تعداد نوسان محدود ۲- بازگشت به صفر در هر دو جهت مثبت و منفی در دامنه خود (به صورت سریع) ۳- میانگین صفر. سه ویژگی فوق، شریط مورد نیاز برای این است که تابع قادر باشد تا  به عنوان تبدیل موجک عمل نمائید که به آن، شرط مقبولیت گفته می شود.

یک موج به عنوان تابع نوسان کننده در زمان یا مکان مثل یک موج سینوسی تعریف شود. سیگنال ورودی در این روش، به وسیله دو فیلتر پایین گذر و بالا گذر به محدوده های فرکانسی تقسیم می گردد. با کانولوشن شدن فیلتر های پایین گذر و بالاگذر، دو بردار به نام ضرایب تقریب و جزئی بدست می آیند. ضرایب تقریبی شامل اطلاعات فرکانس پایین و بدنه اصلی سیگنال و ضرایب جزئی شامل اطلاعات فرکانس بالای سیگنال و می باشد.

توضیحات ارائه شده از دو مقاله با عنوان های “تشخیص عیب گیربکس در موتور های القایی با استفاده از روش آنالیز سیگنال مربع جریان” و “تشخیص عیب گیربکس در موتور های القایی توسط تحلیل سیگنال گشتاور بار با استفاده از تبدیل موجک بسته ای” می باشد که از لینک زیر می توانید به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمائید.

دانلود مقاله اول

دانلود مقاله دوم

تصویر خروجی ۲:

matlab gearbox 15347 2 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مریم انصاری دوشنبه , 17 خرداد

  سلام ممنون که پروژرو برام ایمیل کردین براتون زحمت شد واقعا ببخشید ...

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  مینا سلیمی یکشنبه , 4 مهر

  سلام یه پکیج کامل آموزشی برای متلب می خواستم تو سایت دارید اگه هست لطفا هزینشو هم اعلام کنید. من قبلا هم از سایت شما خرید کردم خیلی آموزشاتون عالیه سپاسگذارم .

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  فاطمه دوشنبه , 8 بهمن

  سلام اطلاعاتی راجع به حذف نویز سیگنال با تبدیل بسته موجک میخواستم؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab