حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم کرم شب تاب (FA) در نرم افزار متلب

 • سه شنبه ۶ فروردین ۱۳۹۸
 • بازدید 1,001 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (39 امتیاز از 8 رای)
  Loading...

 

 

tsp firefly algorithm matlab 22628 1 تصویر

حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم کرم شب تاب در MATLAB

در این بخش پروژه حل مسئله فروشنده دوره گرد با الگوریتم کرم شب تاب (FA) در نرم افزار MATLAB آماده کردیم که در ادامه به معرفی مسئله TSP پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی پروژه در محیط متلب قرار داده شده است.

مسئله فروشنده دوره گرد (TSP)

مسئله TSP که یکی از مهمترین مسائل در بهینه‌ سازی ترکیبی می باشد، یک مسئله NP سخت است که در آن فروشنده ‌ای داریم که قصد دارید تا به برخی از شهر ها سفر کرده و به شهر اول برگردد. رفت و برگشت این فروشنده باید طوری باشد که همه شهر ها بازدید شده‌ باشند و هر شهر تنها یک بار ملاقات شود. مهمترین هدف در این مسئله، یافتن جای گشتی از شهر ها می باشد که هزینه‌ ها را مینیمم کرده و پیچیدگی حالت موجود را کاهش می ‌دهد. با استفاده از این روش، نتیجه حل بهینه برای مسئله فروشنده دوره‌ گرد فراهم می گردد.

کاربرد های مسئله TSP

مسئله فروشنده دوره گرد در زمینه های مختلفی کاربرد بسیاری داشته و از اهمیت بالایی نیز برخوردار است. اهمیت مسئله TSP به این دلیل است که می توان آن را در زمینه های زیادی بکار برد که از جمله آنها می توان به حمل و نقل، تدارکات، صنعت نیمه ‌رسانا، مسئله مسیر‌یابی، بهینه ‌سازی زنجیره پویش و مسئله حفره زنی در آزمایش مدار مجتمع، تولید و بسیاری از دیگر زمینه ‌های علمی و صنعتی. تا به امروز روش های مختلفی برای مسئله فروشنده دوره گرد (TSP) مورد استفاده قرار گرفته که هر کدام از آنها مزایا و معایب و مشکلات مربوط به خودشان را داشته اند که این امر زمانی که مسئله سخت ‌تر می شود، روشن ‌تر می‌ شود. از این رو مسئله فروشنده دوره ‌گرد (Travelling Salesman Problem – TSP) به عنوان یک مسئله باز در زمینه تحقیقاتی علم کامپیوتر باقی می ‌ماند.

معرفی پروژه

در این پروژه هوش مصنوعی با الگوریتم هوشمند، مسئله فروشنده دوره گرد (TSP) با استفاده از الگوریتم بهینه سازی کرم شب تاب (Firefly Algorithm – FA) به کمک نرم افزار MATLAB حل شده که تصاویری از خروجی این پروژه در ادامه قرار داده شده است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

tsp firefly algorithm matlab 22628 2 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 3 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 4 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 5 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 6 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 7 تصویر tsp firefly algorithm matlab 22628 8 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab