حل معادله سنت ونانت Saint Venant با MATLAB

 • دوشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۴
 • بازدید 1,679 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (56 امتیاز از 12 رای)
  Loading...

saint venant 10811 تصویر

پروژه حل معادله سنت ونانت Saint Venant با MATLAB

در این پست پروژه حل معادله سنت ونانت Saint Venant با MATLAB را آماده کرده ایم که در رشته عمرانمهندسی آب ، کشاورزی و منابع طبیعی ، علوم آب و خاک کاربرد دارد. با مراجعه به ادامه مطلب می توانید ویدئوی کوتاهی از اجرای این معادله را مشاهده نمائید.

امروزه با توجه به سیلاب های به وقوع پیوسته در دنیا و خسارات مالی و تلفات جانی بر جای گذاشته، پیش بینی چگونگی طغیان و فروکش سیل از اهمیت ویژه ای برخوردار است. به منظور پیش بینی چنین پدیده هیدرولیکی پیچیده ای لازم است از روش های شبیه سازی استفاده شود. معادلات حاکم بر جریان تک بعدی رودخانه در شرایط غیرماندگار همان معادله سنت ونانت هستند که برای حل آنها با توجه به ساده سازی های صورت گرفته انواع روش های تقریبی، تحلیلی و عددی ارائه شده است.

روندیابی جریان در یک رودخانه به عنوان یک فرایند ریاضی برای پیشبینی تغییرات بزرگی، سرعت و شکل موج سیل به صورت تابعی از زمان در یک یا چند نقطه در طول آبراهه، نهر یا آبگیر در نظر گرفته شده است. اگر جریان مربوطه سیلابی باشد به آن روندیابی سیل گفته می شود روندیابی سیل از طرق مختلفی امکانپذیر است، اما در حالت کلی روش های محاسباتی فرایند روندیابی به دو دسته اصلی آبشناسی و هیدرولیکی تقسیم می گردند.

روش های آبشناسی روندیابی جریان فقط برپایه ی معادله ی پیوستگی جریان و معادلات تجربی و مشخصات رودخانه استوار است، در حالیکه در روش های هیدرولیکی، معادلات پیوستگی اندازه ی حرکت، که همان معادله سنت ونانت می باشند، بطور همزمان به صورت تحلیلی یا عددی حل می شوند تا آبنگار خروجی در فاصله ای مشخص در پایین دست از آبنگار ورودی به دست آید. با توجه به اینکه حل معادله سنت ونانت با روش های تحلیلی امکان پذیر نیست، تلاش های بسیاری به منظور حل این معادله با روش های عددی انجام شده است.

امیدواریم که پروژه حل معادله سنت ونانت Saint Venant با MATLAB مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab