حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

 • دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 498 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (113 امتیاز از 27 رای)
  Loading...

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

پروژه شبیه سازی حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

شبیه سازی مقاله Analysis of Non Simultaneous Sybil Attack on DSR با NS2

امنیت یکی از چالش برانگیزترین مسائل در شبکه های MANET – mobile ad hoc network است. بسیاری از پروتکل های مسیریابی در MANET مکانیسم داخلی برای مبارزه با حملات امنیتی ندارند. یکی از خطرناک ترین حملات و تاثیر گذار در لایه شبکه یا مسیریابی ، حمله سیبیل یا Sybil Attack می باشد. در این پست پروژه شبیه سازی حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2 را آماده کرده ایم که در ادامه مطلب می توانید تصاویر خروجی پروژه و تاخیر انتها به انتها و توان عملیاتی و همچنین فیلم کوتاهی از اجرای این شبیه سازی را مشاهده و مقاله اصلی را نیز دانلود نمایئد.

در حمله سیبیل یا Sybil Attack یک گره قانونی ضبط شده توسط دشمن یا یک گره غیر قانونی درج شده در شبکه توسط دشمن، تحت عنوان گره بدخواه چندین شناسه از خود منتشر می کند که به این شناسه های جعلی عموما گره های سیبل Sybil می گویند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی و دانلود مقاله اصلی پروژه شبیه سازی حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2 در ادامه مطلب فراهم می باشد.

دشمن این شناسه ها را یا بطور جعلی می سازد و یا از شناسه های دیگر گره های قانونی در نواحی دیگر شبکه جعل می کند. در این حمله، از آنجایی که یک گره بدخواه چندین شناسه دارد، گره های همسایه آن گمان می کنند که هر یک از این شناسه ها (گره های سیبل) مربوط به یک گره مستقل هستند.

از اینرو، گره بدخواه می تواند ترافیک زیادی را به سمت خود جذب کرده و به طور چشمگیری پروتکل های مسیریابی مثل پروتکل DSR را مختل، و حتی بر روی عملیاتی نظیر رای گیری تجمیع داده ها، ارزیابی اعتبار و … اثرات ویران کننده بگذارد.

برای مقابله با این حمله، مکانیزم های حفاظتی مبتنی بر رویکرد رای گیری و یا رویکرد اعتبار نمی توانند به طور مؤثر کار کنند، چرا که برخی از گره ها غاصب بوده و نمی توان به آن ها در جهت کسب اطلاعات قابل اطمینان، اعتماد کرد.

تصویر خروجی ۱ :

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

(شبیه سازی حمله – اجرای فایل nam)

تصویر خروجی ۲ :

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

(اجرای فایل dsr0.nam)

تصویر خروجی ۳ :

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

(فراخوانی و اجرای فایل های tcl و tr و nam)

تصویر خروجی ۴ :

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

(تاخیر انتها به انتها را نشان میدهد که تاخیر در زمان حمله نسبت به سناریوی که در آن حمله ای وجود ندارد، افزایش یافته است)

تصویر خروجی ۵ :

حمله سیبیل Sybil غیر همزمان در پروتکل DSR با NS2

(توان عملیات پروتکل DSR را تحت حمله و بدون حمله نشان میدهد)


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  هدایت محمدی چهارشنبه , ۴ آذر

  سلام من دارم رو یک پایان نامه در مورد تشخیص حمله sybilدر شبکه کار می کنم و نیاز به داده های استاندارد دارم می خواستم ببینم شما می تونید به من کمک کنید و این داده ها رو برای من پیدا کنید هزینه هم هر چقدر باشد من رد خدمتم با تشکر

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۴ آذر

   با سلام، با ایمیل noavarangermi@gmail.com در ارتباط باشید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab