خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم با محاسبه مصرف انرژی در متلب

  • سه شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۵
  • بازدید 1,420 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (118 امتیاز از 24 رای)
    Loading...

matlab wsn 14670 1 تصویر

پروژه خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم با محاسبه مصرف انرژی در MATLAB

در این پست پروژه خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم با محاسبه مصرف انرژی را آماده کرده ایم که در ادامه به توضیحاتی در این باره پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه شبکه قرار داده شده است.

شبکه حسگر بیسیم (wireless sensor networks – WSN)، یک سیستم خود سازمانده، خود مختار و توزیع می باشد که متشکل از تعداد بسیاری گره های حسگر کوچک است. در منابع انرژی، پردازش و محاسباتی، گره های حسگر دارای محدودیت هستند. WSN ها در برخی موارد، مثل نظارت بر روی شرایط محیط، جمع آوری داده هایی همچون دما و فشار، کاربرد های نظامی و… به کار گرفته می شوند و داده های جمع آوری شده به وسیله این حسگر ها به سینک ارسال می شوند.

تحمل خرابی، استحکام، ارایه راه حل های کارآمد از نظر انرژی و مقیاس پذیری، چالش هایی است که به منظور اداره و کنترل این شبکه ها باید در گرفته گرفته شوند. توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم با متلب در ادامه مطلب.

خوشه بندی در شبکه حسگر بیسیم:

خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم، از روش هایی می باشد که می توانیم برای این چالش ها در شبکه استفاده کنیم. در خوشه بندی، گره ها به گروه های با اندازه کوچک که خوشه نامیده می شود، تقسیم می شوند.

سر خوشه در هر خوشه انتخاب می شود و داده های که جمع آوری شده اند، به وسیله حسگر ها در هر خوشه به سرخوشه ارسال می شوند و سرخوشه ها نیز داده ها را جمع کرده و به صورت مستقیم یا توسط سرخوشه های همسایه، به سینک ارسال می کنند.

سینک مرکز پرداز داده ها می باشد که آخرین کاربر به آنها دسترسی می یابد. خوشه بندی مقیاس پذیری شبکه، کارایی انرژی و طول عمر سیستم را افزیش و بهبود می بخشد. همچنین قادر است تا به وسیله خوشه بندی، تنظیمات مسیریابی محلی و همینطور توپولوژی شبکه متعادل را انجام دهد. قابل ذکر است که سرخوشه قادر است تا فعالیت ها را در خوشه زمانبندی نماید.

تصاویر خروجی پروژه خوشه بندی شبکه حسگر بیسیم با محاسبه مصرف انرژی:

تصویر خروجی ۱:

matlab wsn 14670 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab wsn 14670 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab wsn 14670 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab wsn 14670 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

matlab wsn 14670 6 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 615
    محمد جمعه , 17 شهریور

    اگه تشریح کد در بسته ایمیلی بود خیلی بهتر بود

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab