لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (25 امتیاز از 5 رای)
Loading...

matlab color 13983 1 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

پروژه خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با MATLAB

در این پست پروژه خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب را آماده کرده ایم که الگوریتم های مورد استفاده در آن k-Means , FCM – Fuzzy c-mean , SOM – Self Organization Map می باشند. در زمان اجرای برنامه، مشخص می کنیم که خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با کدامیک از این سه الگوریتم و در کدام فضای رنگی (RGB یا HSV) انجام شود. همچنین تعداد رنگ ها نیز قابل تعیین است.

رنگ از مهم ترین خواص تصویر می باشد که انسان را در تشخیص اشیا و درک آن در محیط خود، یاری می کند. در های بینایی ماشین، رنگ ویژگی های دیگری را به مشخصات تصویر اضافه می کند که درک تصویر را برای ماشین بهبود میدهد. اما در بینایی ماشین، با محدودیت هایی در استفاده از رنگ رو به رو هستیم که از جمله آنها سرعت پردازش محدود و هزینه بسیار هستند.

بنابراین نمی توانیم از رنگ که به عنوان فاکتور اساسی در شناسایی تصاویر می باشد، چشم پوشی کنیم. با پیشرفت روز افزون سرعت و قدرت پردازش کامپیوترها، استفاده از رنگ در خوشه بندی و ناحیه بندی و بازیابی تصاویر در حال گسترش است.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب در ادامه مطلب.

پردازش و درک تصاویر با تعداد رنگ های محدود، در بیشتر موارد آسانتر می باشد. اگر چه هدف از کاهش رنگ، کاهش حجم تصویر به منظور ذخیره سازی و ارسال (با ایمیل و یا به اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی) می باشد. در تصاویری که داری سطوح خاکستری می باشند، از روش چند آستانه به جهت کاهش تعداد سطوح خاکستری استفاده می شود.

این روش به سه شکل کلاس بندی می شوند که کلاس اول از روش انطباق لبه استفاده می کند و کلاس دوم بر پایه روش های چند آستانه هیستوگرام عمل می کنید و کلاس سوم نیز ترکیبی از روش های قبلی می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر :

تصویر خروجی ۱:

matlab color 13983 2 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۲:

matlab color 13983 3 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۳:

matlab color 13983 4 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۴:

matlab color 13983 5 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۵:

matlab color 13983 6 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۶:

matlab color 13983 7 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب

تصویر خروجی ۷:

matlab color 13983 8 خوشه بندی و کاهش رنگ تصویر با الگوریتم های مختلف با متلب


جزئیات محصول

قیمت


25,000 تـــــومان

کــد محصــول:13983


توضــیحات:


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

  • مریم مرادی

    چهارشنبه , ۲۳ تیر

    سلام میشه یکی دو مورد از الگوریتم هایی رو که تو پروژتون استفاده می کنید نام ببرید .