بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت با متلب

paper speech enhancement 11915 تصویر

دانلود رایگان مقاله بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت با متلب

در این پست مقاله بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت با متلب را برای دوستان علاقمند به پردازش سیگنال و گفتار آماده کرده ایم که امیدواریم مفید باشد.

ویونت یک شبکه مبتنی بر شبکه عصبی و تبدیل موجک است که جایگزین مناسب شبکه های عصبی پس خور به منظور تخمین و تقریب توابع غیرخطی ، پیشنهاد می شود. در شبکه پس خورد، تابع فعال سازی نرون لایه پنهان یک تابع سیگموئید می باشد. شبکه های ویونت ، توابع موجک را به عنوان توابع فعال سازی نرون های لایه پنهان از شبکه پس خور استفاده می کنند.

بهسازی گفتار یا Speech enhancement بیانگر گروه بزرگی از روش ها می باشد که با انجام پردازش های مختلف بر روی سیگنال های نویزی ، باعث می شود تا در نهایت کیفیت و قابلیت فهم گفتار بهبود یابد. تا به حال روش های گوناگونی در زمینه بهسازی گفتار نویزی ارائه شده است. ما در روش پیشنهادی این مقاله ، ویونت را در زمینه بهسازی گفتار مورد استفاده قرار داده ایم.

توضیحات بیشتر و دانلود رایگان مقاله بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت با متلب در ادامه مطلب.

این روش بر روی دادگان فارسی پیاده سازی شده و برای ارزیابی و عملکرد آن از معیار سیگنال به نویز استفاده کرده ایم. در نهایت روش پیشنهادی با سه روش شبکه عصبی و ترکیب آن با تبدیل موجک و تبدیل موجک استفاده شده است. نتایج به دست آمده، نشان از افزایش کارایی سیستم در مقایسه با دیگر روش های می باشد که تا به حال ارائه شده اند.

مقدمه مقاله بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت :

همانطور که میدانیم مهمترین وسیله ارتباطی افراد از طریق صدا و گفتار میباشد. به همین جهت پردازش گفتار، به جهت کاربردهای فراوان در زندگی بشر، از سالیان قبل مد نظر دانشمندان و محققین بوده است. پردازش گفتار شامل بخشهای متفاوتی مانند: کدینگ ، تشخیص گفتار گوینده ، سنتز ، فشرده سازی ، بهسازی گفتار یا speech enhancement می باشد. یکی از مهمترین بخش های پردازش گفتار ، بهسازی گفتار و تلاش برای بهبود کیفیت عملکرد سیستم های ارتباط گفتاری می باشد.

از کاربرد های بهسازی گفتار میتوان به تشخیص خودکار گفتار و تشخیص هویت گوینده ، سیستم های تلفن ، تلفن های عمومی ، سیستم های مخابرات هوا به زمین ، اشاره کرد. با توجه به کاربرد های مهم و فراوان بهسازی گفتار ، روش های مختلفی در این زمینه پیشنهاد شده اند. از مهمترین و قدیمی ترین روش های بهسازی گفتار می توان به فیلتر وینر و مشتقات آن اشاره کرد.

توضیحات بیشتر را با دانلود رایگان مقاله بهسازی سیگنال گفتار با حذف نویز و استفاده از ویونت با متلب مطالعه نمائید.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab