لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (47 امتیاز از 13 رای)
Loading...

metre10696 دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF

دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF

در این پست دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF برای شما کاربران عزیز آماده دانلود کرده ایم که امیدوارم مورد پسند قرار گیرد.

متره و برآورد:

به طور کلی خدمت دوستان عرض نمایم که یکی از فاکتورهای اساسی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز تعیین و محاسبه مقادیر مصالح مورد نیاز و سپس برآورد ریالی پروژه، با در دست داشتن مقادیر تهیه شده می باشد. و در جزوه آموزشی متره و برآورد به طور مفصل در این مورد صحبت شده است.

تعیین مقدار مصالح مورد نیاز پروژه و برآورد قیمت تمام شده آن:

جهت تعیین قیمت اجرای عملیات عمرانی در زمینه های مختلف اعم از راهسازی،ابنیه، تاسیسات مکانیکی و برقی و غیره … ابتدا با در دست داشتن نقشه های مربوطه نیاز به متره کردن داریم. یعنی اینکه همه متریالهایی که در هر قسمت از کار مورد استفاده قرار گرفته است لیستی از اطلاعات ابعاد و احجام همه آنها تهیه می کنیم که در اصل به این امر متره کردن گفته می شود. بعد از تعیین مقادیر فوق و اعمال هزینه های تهیه و اجرای آنها قیمت تمام شده پروژه به دست می آید.

متره و برآورد قیمت، انواع مختلفی دارد:

  • متره باز
  • متره بسته
  • برآورد متره باز
  • برآورد متره بسته

صورت وضعیت نویسی:

در کارهایی که نهاد ها و سازمانهای دولتی با مناقصات یا ترک تشریفات جهت اجرا به عهده پیمانکارقرار می دهند، بخاطر اینکه هزینه های پیمانکار تامین شود. سر هر ماه به نسبت پیشرفت پروژه پیمانکار لیستی ازمقادیر عملیات اجرا شده تهیه می کند که به این امر متره کردن گفته می شود.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزشی متره برآورد در ادامه مطلب.

با در دست داشتن اوراق متره و ریز آنها به همراه احجام کلی که به صورت دقیق از نقشه های اجرایی استخراج شده و به تایید دستگاه نظارت یا کارفرما رسیده است، به همراه اعمال قیمت واحد کار ازفهرست بها با در نظر گرفتن ضرایب مربوط به هزینه ها و تنظیم برگ مالی که نهایتاٌ تعیین قیمت برای مقدار کار انجام شده به دست می آید. این امر را صورت وضعیت نویسی گویند.که به صورت موقت در طول پروژه، ماقبل قطعی موقع اتمام پروژه ، و قطعی پس از اتمام کار نوشته شده و جهت پرداخت تسلیم کارفرما می شود.


جزئیات دانلود

قیمت


رایـــــگان

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:صفحات : 29 صفحه | زبان : فارسی | فرمت : PDF | اندازه فایل: 236کیلوبایت


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید