دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF

 • شنبه ۲۸ شهریور ۱۳۹۴
 • بازدید 6,070 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (146 امتیاز از 34 رای)
  Loading...

metre10696 تصویر

دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF

در این پست دانلود جزوه آموزشی متره برآورد به صورت PDF برای شما کاربران عزیز آماده دانلود کرده ایم که امیدوارم مورد پسند قرار گیرد.

متره و برآورد:

به طور کلی خدمت دوستان عرض نمایم که یکی از فاکتورهای اساسی در پروژه های عمرانی و ساخت و ساز تعیین و محاسبه مقادیر مصالح مورد نیاز و سپس برآورد ریالی پروژه، با در دست داشتن مقادیر تهیه شده می باشد. و در جزوه آموزشی متره و برآورد به طور مفصل در این مورد صحبت شده است.

تعیین مقدار مصالح مورد نیاز پروژه و برآورد قیمت تمام شده آن:

جهت تعیین قیمت اجرای عملیات عمرانی در زمینه های مختلف اعم از راهسازی،ابنیه، تاسیسات مکانیکی و برقی و غیره … ابتدا با در دست داشتن نقشه های مربوطه نیاز به متره کردن داریم. یعنی اینکه همه متریالهایی که در هر قسمت از کار مورد استفاده قرار گرفته است لیستی از اطلاعات ابعاد و احجام همه آنها تهیه می کنیم که در اصل به این امر متره کردن گفته می شود. بعد از تعیین مقادیر فوق و اعمال هزینه های تهیه و اجرای آنها قیمت تمام شده پروژه به دست می آید.

متره و برآورد قیمت، انواع مختلفی دارد:

 • متره باز
 • متره بسته
 • برآورد متره باز
 • برآورد متره بسته

صورت وضعیت نویسی:

در کارهایی که نهاد ها و سازمانهای دولتی با مناقصات یا ترک تشریفات جهت اجرا به عهده پیمانکارقرار می دهند، بخاطر اینکه هزینه های پیمانکار تامین شود. سر هر ماه به نسبت پیشرفت پروژه پیمانکار لیستی ازمقادیر عملیات اجرا شده تهیه می کند که به این امر متره کردن گفته می شود.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزشی متره برآورد در ادامه مطلب.

با در دست داشتن اوراق متره و ریز آنها به همراه احجام کلی که به صورت دقیق از نقشه های اجرایی استخراج شده و به تایید دستگاه نظارت یا کارفرما رسیده است، به همراه اعمال قیمت واحد کار ازفهرست بها با در نظر گرفتن ضرایب مربوط به هزینه ها و تنظیم برگ مالی که نهایتاٌ تعیین قیمت برای مقدار کار انجام شده به دست می آید. این امر را صورت وضعیت نویسی گویند.که به صورت موقت در طول پروژه، ماقبل قطعی موقع اتمام پروژه ، و قطعی پس از اتمام کار نوشته شده و جهت پرداخت تسلیم کارفرما می شود.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab