لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (29 امتیاز از 9 رای)
Loading...

tasbit khak 10731 دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF

دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF

پست حاضر درخصوص دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل pdf ، و در ۶۸ صفحه همراه با توضیحات تصویری آماده دانلود رایگان، برای شما کاربران عزیز می باشد.

در بیشتر روسازی هایی که توان باربری کمتری دارند و یا خاک مناسبی ندارند با استفاده ازروش تثبیت، مقاومت باربری خاک را بالا می برند و درهمین حال سایر خواص از جمله خاصیت خمیری، تورم و انقباض خاک پایین آورده می شود. که این امر نیز باعث بالا رفتن سرعت عملیات، صرفه جویی در مصرف مصالح، کاهش ضخامت لایه های روسازی و ایجاد لایه های اساس و زیر اساس با توان باربری بالا می شود.

تثبیت خاک دو مکانیسم دارد:

 • مکانیسم مکانیکی
 • مکانیسم شیمیایی

روشهای تثبیت خاک:

 • تثبیت خاک با مصالح شنی و آهک
 • تثبیت خاک با استفاده از سیمان
 • تثبیت خاک با استفاده از قیر
 • تثبیت خاک با استفاده از خاکستر
 • تثبیت خاک با استفاده از پوسته برنج

توضیح چند مورد از روشهای گفته شده به صورت خلاصه بیان می شود.

تثبیت خاک با مصالح شنی و آهک:

بدلیل نامطلوب بودن مشخصات فنی خاک در راهسازی که در بیشتر موارد منجر به تغبییر مسیر یا تعویض خاک می شود. بدین دلیل از انواع آهک با درجات خلوص مختلف، برای تثبیت خاک از آهک استفاده می شود.

که متداولترین این مواد آهک شکفته و آهک شکفته دولومیتی، آهک زنده و آهک زنده دولومیتی است. که برای تثبیت خاک مراحلی از قبیل آماده کردن خاک، پخش آهک، اختلاط و آب پاشی، کوبیدن، تسطیح و به عمل آوردن نیاز است.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF در ادامه مطلب.

تثبیت خاک با استفاده از سیمان:

می توان از هر نوع سیمانی برای تثبیت خاک استفاده کرد اما معمولاٌ سیمان پرتلند بیشترین استفاده را دارد. که از میان سیمانهای پرتلند، سیمان پرتلند نوع ۱ استفاده می شود. البته در مواردی بسیار خاص که در خاک بیش از ۱۰% سولفات موجود باشد. می توان از سیمان پرتلند نوع ۲ برای تثبیت خاک استفاده کرد.

مقاومت خاکهایی که با سیمان تثبیت شده است، نظیر بتن سیمانی در اثر مرور زمان افزایش می یابد. که این افزایش مقاومت در روزهای اول بیشترین سهم را دارد و در مرور زمان از این سرعت زیاد مقاومت کاسته می شود.

مقایسه عملکرد تثبیت با سیمان و آهک:

ظرفیت باربری در تثبیت با آهک در مدت زمان بیشتری به حد اکثر مقدار خود می رسد. و این در حالی است که ظرفیت باربری در تثبیت با سیمان در مدت زمان کمتری، همان اوایل به حد اکثر مقاومت خود می رسد. بطور کلی ظرفیت باربری خاک با استفاده از سیمان به مراتب بیشتر از ظرفیت باربری تثبیت شده با آهک است.

جهت دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF از قسمت دانلود اقدام کنید.


جزئیات دانلود

قیمت


رایـــــگان

جهت دانلود ابتدا برروی دکمه G+1 و لایک فیس بوک کلیک کرده و سایت ما را محبوب کنید سپس از لینک زیر دانلود را انجام دهید.


توضــیحات:صفحات : 68 صفحه | زبان : فارسی | فرمت : PDF | اندازه فایل: 9.36 مگابایت


لینک دانلود:فایل 1

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • الهام

  دوشنبه , ۳۰ شهریور

  متشکرم از اینکه چنین جزوه آموزشی تثبیت خاک رو واسه دانلود در سایت گذاشتید .