دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF

 • یکشنبه ۲۹ شهریور ۱۳۹۴
 • بازدید 1,026 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (43 امتیاز از 12 رای)
  Loading...

tasbit khak 10731 تصویر

دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF

پست حاضر درخصوص دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل pdf ، و در ۶۸ صفحه همراه با توضیحات تصویری آماده دانلود رایگان، برای شما کاربران عزیز می باشد.

در بیشتر روسازی هایی که توان باربری کمتری دارند و یا خاک مناسبی ندارند با استفاده ازروش تثبیت، مقاومت باربری خاک را بالا می برند و درهمین حال سایر خواص از جمله خاصیت خمیری، تورم و انقباض خاک پایین آورده می شود. که این امر نیز باعث بالا رفتن سرعت عملیات، صرفه جویی در مصرف مصالح، کاهش ضخامت لایه های روسازی و ایجاد لایه های اساس و زیر اساس با توان باربری بالا می شود.

تثبیت خاک دو مکانیسم دارد:

 • مکانیسم مکانیکی
 • مکانیسم شیمیایی

روشهای تثبیت خاک:

 • تثبیت خاک با مصالح شنی و آهک
 • تثبیت خاک با استفاده از سیمان
 • تثبیت خاک با استفاده از قیر
 • تثبیت خاک با استفاده از خاکستر
 • تثبیت خاک با استفاده از پوسته برنج

توضیح چند مورد از روشهای گفته شده به صورت خلاصه بیان می شود.

تثبیت خاک با مصالح شنی و آهک:

بدلیل نامطلوب بودن مشخصات فنی خاک در راهسازی که در بیشتر موارد منجر به تغبییر مسیر یا تعویض خاک می شود. بدین دلیل از انواع آهک با درجات خلوص مختلف، برای تثبیت خاک از آهک استفاده می شود.

که متداولترین این مواد آهک شکفته و آهک شکفته دولومیتی، آهک زنده و آهک زنده دولومیتی است. که برای تثبیت خاک مراحلی از قبیل آماده کردن خاک، پخش آهک، اختلاط و آب پاشی، کوبیدن، تسطیح و به عمل آوردن نیاز است.

توضیحات بیشتر و دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF در ادامه مطلب.

تثبیت خاک با استفاده از سیمان:

می توان از هر نوع سیمانی برای تثبیت خاک استفاده کرد اما معمولاٌ سیمان پرتلند بیشترین استفاده را دارد. که از میان سیمانهای پرتلند، سیمان پرتلند نوع ۱ استفاده می شود. البته در مواردی بسیار خاص که در خاک بیش از ۱۰% سولفات موجود باشد. می توان از سیمان پرتلند نوع ۲ برای تثبیت خاک استفاده کرد.

مقاومت خاکهایی که با سیمان تثبیت شده است، نظیر بتن سیمانی در اثر مرور زمان افزایش می یابد. که این افزایش مقاومت در روزهای اول بیشترین سهم را دارد و در مرور زمان از این سرعت زیاد مقاومت کاسته می شود.

مقایسه عملکرد تثبیت با سیمان و آهک:

ظرفیت باربری در تثبیت با آهک در مدت زمان بیشتری به حد اکثر مقدار خود می رسد. و این در حالی است که ظرفیت باربری در تثبیت با سیمان در مدت زمان کمتری، همان اوایل به حد اکثر مقاومت خود می رسد. بطور کلی ظرفیت باربری خاک با استفاده از سیمان به مراتب بیشتر از ظرفیت باربری تثبیت شده با آهک است.

جهت دانلود جزوه آموزش نحوه تثبیت خاک به صورت فایل PDF از قسمت دانلود اقدام کنید.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام دوشنبه , 30 شهریور

  متشکرم از اینکه چنین جزوه آموزشی تثبیت خاک رو واسه دانلود در سایت گذاشتید .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab