دانلود مقاله کنترل ترافیک برای تضمین کیفیت سرویس (QOS) در شبکه های با سرویس متمایز

 • شنبه ۲۷ دی ۱۳۹۳
 • بازدید 1,500 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (99 امتیاز از 28 رای)
  Loading...

 تصویر

دانلود مقاله کنترل ترافیک برای تضمین کیفیت سرویس (QOS) در شبکه های با سرویس متمایز

چکیده:

پدیده تراکم یکی از مشکلات مهم پیش روی طراحان شبکه های کامپیوتری است و در سال های گذشته باعث کاهش کارائی شبکه ها شده است. این کاهش کارائی به خصوص در دوره فعلی که بایستی کیفیت سرویس برای برخی مشتریان تضمین شود نمود بیشتری دارد. تاکنون روش های مختلفی به منظور پیشگیری و کنترل این پدیده پیشنهاد شده اند که بیشتر روش هایی شهودی هستند. در کنار این روشها، از اواخر دهه ۱۹۹۰ میلادی، ایده به کارگیری مفاهیم نظریه کنترل در حل مسائل کنترل ازدحام مطرح شده که هدف آن استفاده از ابزارهای مهندسی کنترل در تحلیل و طراحی کنترلگرهای تراکم مناسب برای شبکه ها به عنوان سیستم های حلقه بسته است. با نگرش سیستمی و استفاده از نظریه کنترل میتوان ساختار حلقه بسته فرایند انتقال داده ها در شبکه های کامپیوتری را بدین صورت در نظر گرفت که در آن کنترلگر به منظور پیاده سازی در مسیریاب های شبکه طراحی شده و بقیه شبکه از دید مسیریاب، به عنوان سیستم هدف کنترل تعریف شود. این پایان نامه پس از طرح مسئله کنترل ازدحام در شبکه های با سرویس متمایز، به طراحی کنترلگر مقاوم برای ترافیک شبکه با سرویس متمایز با در نظر گرفتن تاخیر زمانی می پردازد. جهت مطالعه بیشتر و دانلود این مقاله به ادامه مطلب مراجعه نمائید.

کلید واژه: کنترل مقاوم، تاخیر زمانی، تضعیف اغتشاش، شبکه با سرویس های متمایز

.kontrol trafik baray QOS dar shabkhhae ba servis motamaiz 1 تصویر

در این پایان نامه با طراحی کنترلگر مقاوم برای کنترل ازدحام در شبکه های با سرویس متمایز، از مزایای کنترلگر مقاوم مانند حساسیت کم به تغییرات پارامترهای شبکه و همچنین تضعیف اغتشاش اعمالی به شبکه استفاده شده است که این دو مساله به خصوص با توجه به اینکه پارامترهای شبکه پیوسته در حال تغییر بوده و در عمل بسیاری از جریان های داده از منطق کنترل تراکم یکسانی پیروی نمی کنند و در عمل مانند اغتشاش عمل می کنند، بسیار مهم است.

برای سرویس های با کیفیت بالا یککنترلگر و برای سرویس های معمولی نیز دو کنترلگر پیشنهاد شده است که کارائی آنها طی سناریوهای متعددی ارزیابی شده است. جهت طراحی برخی کنترلگرها از نامساوی های ماتریسی خطی استفاده شده استتا حل مسائل پیچیده امکان پذیر باشد.

kontrol trafik baray QOS dar shabkhhae ba servis motamaiz 2 تصویر

با توجه به نیاز شبکه های نسل آینده به استفاده از فیدبک غیر صریح در سرویس های معمولی و پیشنهاد بیشتر تحقیقات مشابه گذشته به این امر، دو نوع کنترلگر، کنترلگر مقاوم زمان گسسته (RDTS) و کنترلگر مقاوم مبتنی بر تاخیر (RDBS) با فیدبکغیر صریح جهت سرویسهای معمولی طراحی شده است. همچنین در این پایان نامه با در نظر گرفتن تاخیر انتقال در شبکه، کنترلگر برای دینامیکشبکه با وجود تاخیر طراحی شد.

شبیه سازی های متعدد در شبیه ساز شبکه NS2 نشان داد که کنترلگرهای طراحی شده برای فیدبک غیر صریح از نظر مقاومت در برابر تغییرات تاخیر شبکه، تعقیب طول صف مرجع، استفاده حداکثر از پهنای باند، کاهش تاخیر انتها به انتها و بهره شبکه از کنترلگرهای کنونی و متداول بهتر عمل می کنند.


خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab