دانلود کتاب سخت افزار به صورت PDF

 • چهارشنبه ۱۶ مهر ۱۳۹۳
 • بازدید 14,368 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (287 امتیاز از 73 رای)
  Loading...

learning hardware تصویر

دانلود کتاب سخت افزار به صورت PDF

.:: صفحات : ۳۶۰ صفحه | زبان : فارسی | فرمت : PDF ::.

رایانه دستگاهی است که در سال های اخیر زمینه ی پیشرفت در سایر علوم را فراهم آورده است و سبب شده است که تمامی جنبه های زندگی بشر با شتاب بیشتری حرکت کند. ابزاری که ساخته ی دست انسان هاست و در برخی مواقع بسیاری از عملکرد آن متحیرند. در واقع رایانه ابزاری است که دستورهای ما را با حوصله و بدون کمترین اشتباه، به طور مداوم انجام میدهد. راز موفقیت رایانه همین نکته است.

در این کتاب تلاش شده است تا با بیانی ساده روش کارکرد اجزای یک رایانه و سیر تحولات تاثیرگذار بر آن ها بررسی شود و ارتباط اجزای گوناگون رایانه برای اجرای یک برنامه و یا یک دستور ساده ی کاربر را به صورتی قابل درک برای دانش آموزان عزیز بیان کنیم.

.

در همین ارتباط در فصل اول با یادآوری مطالب بیان شده در کتاب مبانی رایانه، با ارایه ی توصیفی از عملکرد رایانه سعی شده است مقدمه ای برای ورود به بحث سخت افزار فراهم آید.

در فصل دوم یکی از اجزای اصلی رایانه به نام برد اصلی معرفی می شود و سیر تکاملی آن از گذشته تاکنون، دانش آموزان را با وظایف و محدودیت های آن آشنا می کند. در فصل سوم دانش آموزان را با پردازنده ی مرکزی که به تعبیری مغز رایانه است آشنا می کنیم و شیوه ی عملکرد آن را بررسی می نماییم.

در فصل چهارم یکی از اجزای بسیار مهم که حافظه نام دارد بررسی و انواع آن و کاربرد هر نوع و دلایل سلسله مراتبی بودن آن بیان می شود. در فصل پنجم و ششم نگاهی انداخته ایم به دستگاه های ورودی/خروجی و شیوه ی ارتباط آن ها با رایانه به وسیله ی واسط ها.

.

در فصل هفتم کیس رایانه های شخصی مورد بررسی قرار می گیرند و در فصل هشتم نیز با توجه به آموخته ها در فصل های قبلی تلاش می شود تا یک دستگاه رایانه را مونتاژ و مراحل آن را بیان کنیم. در این کتاب تلاش شده است تا با بررسی تحولات رایانه طی چند سال گذشته، دانش آموزان به درک مناسبی از عملکرد این سیستم برسند.

کتاب سخت افزار فنی حرفه ای در قالب هشت فصل با ۳۶۰ صفحه به صورت PDF می باشد که هم اکنون می توانید آن را به صورت رایگان در ادامه مطلب از دنا دانلود دریافت نمائید.

سرفصل ها:

 

فصل اول:

یادآوری و بیان اصول و مبانی رایانه

 

فصل دوم:

برد اصلی رایانه

 

فصل سوم:

پردازنده

 

فصل چهارم:

حافظه های اصلی و جانبی

 

فصل پنجم:

آداپتورهای ورودی/ خروجی

فصل ششم:

دستگاه های ورودی و خروجی

 

فصل هفتم:

کیس (کازه) و منبع تغذیه

 

فصل هشتم:

تعیین پیکربندی، نصب و را هاندازی رایانه


خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  علی یکشنبه , 5 آذر

  خیلی ممنون و تشکر بابت این کتاب سخت افزار خسته نباشید و خدا قوت.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  awazullah یکشنبه , 12 خرداد

  very good

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  هکر شنبه , 16 فروردین

  با سلام ممنون از مطالب خوبتون با این خیلی دنبال کتاب های بودم که بتونه بهم کمک کنه که سخت افزار های بیشتر و دقیق تر رو کامل بشناسم و اینکه بتوانم اون هارو تعمیر کنم با تشکر از نوآوران گرمی.

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  حامد دوشنبه , 5 تیر

  سلام خیلی ممنون خیلی خوب بود

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab