دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی به صورت PDF

 • یکشنبه ۱۳ تیر ۱۳۹۵
 • بازدید 1,294 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (93 امتیاز از 19 رای)
  Loading...

computer networks yaghmaei 14472 1 دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی به صورت PDF

دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی

در این پست دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی را به صورت PDF آماده کرده ایم که یک کتاب جامع و مفید در این زمینه می باشد. نویسنده در این کتاب از مباحث مقدماتی تا پیشرفته شبکه های کامپوتری در قالب ۷ فصل و ۳۰۹ صفحه به صورت تصوری و روان پرداخته است. در پایان هر فصل نیز سوالات مرتبط با همان فصل، طرح شده است. به تمامی علاقمندان به مباحث شبکه های کامپیوتری پیشنهاد می کنیم که مطالعه این کتاب عالی را از دست ندهند.

همانطور که شما نیز اطلاع دهید، امروزه کامپیوتر ها در کاربرد های فراوانی از زندگی انسان ها استفاده می شوند. گستردگی استفاده از کامپیوتر ها آنقدر است که امروزه بیشتر خانه ها، حداقل یک کامپیوتر را دارا هستند. با توجه به گسترش سیستم های کامپیوتری و در پس آن، افزایش حجم داده ها، شبکه های انتقال داده از طرف متخصصین کامپیوتر، طراحی و پیاده سازی شده اند.

در یک سیستم انتقال داده، به صورت کلی باید سه مشخصه اصلی را در نظر داشته باشیم که عبارتنداز:

 • تحویل صحیح داده ها به مقصد و عدم اشتباه در تشخیص مقصد اصلی داده ها
 • حفظ صحت و درستی داده های تحویلی
 • تحویل داده ها به مقصد با حداقل تأخیر

توضیحات بیشتر، فیلم (قبل از دانلود می توانید محتوای کتاب را در یک فیلم کوتاه ببینید) و دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی در ادامه مطلب.

اجزای اصلی شبکه های انتقال داده:

هر یک سیستم های انتقال داده، متشکل از ۴ بخش اصلی مطابق با شکل زیر می باشند:

 • فرستنده و گیرنده
 • داده های ارسالی
 • محیط فیزیکی برای تبادل داده ها
 • پروتکل استفاده شده برای ارسال داده ها

computer networks yaghmaei 14472 2 دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی به صورت PDF

(اجزای یک سیستم انتقال داده)

فرستنده در یک شبکه انتقال داده، به کمک تجهیزات ارسال، داده های ۰ و ۱ خام را به سیگنال های الکتریکی یا نوری قابل ارسال در محیط فیزیکی، تبدیل می کند. سیگنال های دریافتی در گیرنده نیز به کمک امکانات مناسب، تبدیل به داده های اولیه می شوند. به جهت مبادله دست داده ها میان فرستنده و گیرنده، هر دو باید از یک سری قوانین مشترک تبعیت کنند.

مشخص کننده ی قوانین فوق، پروتکل های ارتباطی می باشند. فرستنده و گیرنده هر دو باید از یک پروتکل ارتباطی به جهت ارسال و دریافت داده ها استفاده کنند، در غیر این صورت، تبادل داده ها ممکن نحواهد بود.

در شکل زیر، می توانید سه مورد از عملیات ارتباطی اصلی که باید در شبکه های انتقال داده، مورد توجه قرار بگیرید را مشاهده کنید. در تمامی شبکه های انتقال داده، هدف اصلی ایجاد ارتباط مورد نیاز بین کاربران نهایی شبکه است.

ولی با توجه به اینکه که تکنولوژی های گوناگونی به منظور پیاده سازی شبکه های انتقال داده ایجا شده اند، امکان دارد که کاربران نهایی از زیر سیستم های مختلفی به جهت برقراری ارتباط با شبکه استفاده کنند.

در طراحی شبکه های انتقال داده، سه معیار اصلی داریم که عبارتند از:

computer networks yaghmaei 14472 3 دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی به صورت PDF

(مدل پایه یک سیستم انتقال داده)

در شبکه های انتقال داده، موارد مختلفی به منظور ارزیابی عملکرد شبکه وجود دارد که عبارتند از:

 • میزان تاخیر ارسال داده ها از مبدا به مقصد
 • میزان تغییرات تاخیر ارسال داده ها از مبدا به مقصد
 • میزان احتمال اتلاف داده های ارسالی از مبدا به مقصد

توضیحات بیشتر را با دانلود کتاب شبکه های کامپیوتری یغمایی مطالعه نمائید.


مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  ندا حمیدی شنبه , ۱۹ تیر

  سلام خسته نباشید خوشحال شدم این کتاب رو تو سایت شما دیدم من در مورد شبکه های کامپیوتر نیاز به یک کتاب جامع داشتم بی نهایت ممنون ...

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سجاد عابدی یکشنبه , ۱۶ آبان

  سلام برای این کتاب جزوه هم دارید ؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  عرفان بخشی چهارشنبه , ۱۹ آبان

  سلام کتاب خوبی رو واسه دانلود گذاشتید من که از کتاب های آقای یغمایی راضیم بی نهایت متشکر زحمت می کشین .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab