درجه حرارت بتن در سنین اولیه با نرم افزار متلب

 • پنجشنبه ۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بازدید ۴۱۱ نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (35 امتیاز از 7 رای)
  Loading...

تصویر matlab-beton_14995_2 درجه حرارت بتن در سنین اولیه با نرم افزار متلب

پروژه درجه حرارت بتن در سنین اولیه با متلب

در این پست پروژه درجه حرارت بتن در سنین اولیه با متلب را آماده کرده ایم که یک پروژه بتن مناسب رشته مهندسی عمران می باشد. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با بتن پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه عمران قرار داده شده است.

بتن یکی پرمصرف ترین مصالح ساختمانی شناخته می شود که استفاده از آن همچنان در حال افزایش می باشد. با گسترش روز افزون کار های بتن مورد استفاده قرار می گیرد، اقتصاد و مقاومت و کیفیت آن اهمیت ویژه ای را به خود اختصاص میدهد. در جامدات رابطه معکوس بین تخلخل و مقاومت یک اصل است، برای کاهش تخلخل و ایجاد یک بتن متراکم و همگن برای بتن معمولی از روش های مختلف تراکم استفاده می شود.

با توجه به کمبود نسبی کارگران خبره یا سهل انگاری آنها در کارگاه و بالا بودن هزینه ویبره بتن در زمان بتن ریزی، مخصوصا در منطقه ای که تراکم میلگرد وجود دارد، لرزاندن به صورت صحیح انجام نشده و مشخصات مکانیکی مناسب بتن صورت نمی پذیرد.

در نتیجه ساخت بتنی که نیاز به لرزاندن نباشد، راه حل مناسبی برای این معضل به نظر می رسید و از این رو ساختن چنین بتنی رویایی برای مهندسین بتن می باشد تا قادر به بکار گیری مواد شیمیایی مختلف و همچنین ایجاد تغییرات در مقادیر مصالح طرح اختلاط، به این موضوع مهم برسند.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی پروژه درجه حرارت بتن در سنین اولیه با متلب در ادامه مطلب.

بتن خود تراکم یک بتن تازه ابداع شده است که به ویبره کردن و متراکم ساختن آن نیاز نبوده و تحت اثر وزن خود جاری شده و در قالب جای می شود و تراکم کامل خود را بدست می آورد. این موضوع در حضور میلگرد های با تراکم بالا هم امکانپذیر است.

این بتن همگنی مناسبی را نیز داراست و خصوصیات مهندسی و دوام بتن معمولی ویبره شده را دارد که پتانسیلی به منظور ایجاد یک بتن با مقاومت بالا را فراهم می سازد. بتن خودتراکم اغلب با نسبت آب به سیمان پایین ساخته می شود، به این منطور مقاومت اولیه بالای را داراست که از لحاظ قالب بندی و قالب برداری مفید می باشد.

هنگامی که بتنی در برابر درجه حرارت بالا قرار می گیرد، احتمال دارد دچار خردشدگی شود. در اغلب تحقیقات نیز آمده است که آب موجود در بتن، دلیل اصلی این رویداد است. فشار بخار آب در بتن، مخصوصا در بتن های با چگالی بیشتر، خردشدگی را حاصل می شود.

همینطور تنش های حرارتی هم می تواند دلیلی برای خردشدگی بتن باشد. خرد شدگی به عنوان یک شکست ضعیف یا قوی در لایه های قطعات بتنی است که در برابر درجه حرارت های بالا قرار می گیرند و این دما ها به صورت سریع افزایش می یابند.

منبع این توضیحات ارائه شده مقاله ای با عنوان “بررسی تاثیر درجه حرارت بر خواص مکانیکی بتن خودتراکم” می باشد که از لینک زیر می توانید این مقاله را به صورت رایگان دانلود و مطاله نمائید.

دانلود مقاله

تصویر خروجی ۲:

تصویر matlab-beton_14995_1 درجه حرارت بتن در سنین اولیه با نرم افزار متلب


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  کیوان سعادت دوشنبه , 17 خرداد

  این پروژتون واسم خیلی جالب اومد هزینش هم خیلی خوبه خسته نباشید .

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سیاوش جوادی دوشنبه , 5 مهر

  سلام به نظر شما کد نویسی با متلب خوبه یا ns2 و کارایی کدومشون بالاست می تونید در این زمینه کوتاه اشاره کنید خواهشا اگه میشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 5 مهر

   هر کدام از نرم افزار های MATLAB و NS2 در پروژه های خاصی بهتر جواب میده، یعنی بستگی به نوع پروژه و هدفی که ازش دارید، کاربردشون متفاوت هست. مثلا در شبکه های کامپیوتری در نرم افزار OPNET ماژول های مختلفی به صورت گرافیکی وجود داره که با چند کلیک و پارامتر کار رو خیلی سریع و آسون راه می انداره، اما در متلب و NS باید کارایی اون شبکه رو کلا کد نویسی بکنید و ... حالا متلب هم در نوع خودش مزایایی داره.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab