دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب

 • پنجشنبه ۱۲ فروردین ۱۳۹۵
 • بازدید 653 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (55 امتیاز از 11 رای)
  Loading...

matlab voronoi 14519 1 تصویر

پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با MATLAB

در این پست پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله را با نرم افزار متلب آماده کرده ایم که در علم ریاضیات و محاسبات، یک روش به جهت بخش بندی فضا به تعدادی ناحیه می باشد که در آن به هر مجموعه از نقاط، یک ناحیه‌ مشخص می شود که به این نواحی، سلول‌ های ورونوی گفته می ‌شود.

در اینجا به توضیحاتی در رابطه با کاربرد دیاگرام ورونوی در بهینه سازی تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری پرداخته می شود تا با عملکرد این دیاگرام واضح تر و بهتر آشنا شوید. این توضیحات که در ادامه مطالعه می کنید، عینا در نشریه علمی آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در سال ۱۳۹۰ با تیتر “بهینه سازی تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری با استفاده از دیاگرام های ورونوی مقید” که توسط فیروزه کریمی نگارش شده، ارائه شده و تنها به جهت اینکه با دیاگرام ورونوی بیشتر آشنا شوید، در اینجا آمده است.

تخصیص فضای مراکز خدماتی شهری، تقسیم بندی یک منطقه به زیر نواحی طبق یکسری معیارها، جهت مدیریت امور مربوط به آن مرکز خدماتی، در داخل آن منطقه می باشد. با توجه به خاصیت دیاگرام ورونوی که برای هر مرکز، محدوده نفوذ خاصی را مشخص می کند، می توان از آن برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی شهری استفاده کرد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله با متلب در ادامه مطلب.

عملگر دیاگرام ورونوی استاندارد، برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی، تنها المان فاصله اقلیدسی را در نظر می گیرد، در حالی که برای تخصیص یک محدوده به یک مرکز باید پارامترهای دیگری مانند میزان تسهیلات و امکانات آن مرکز، تقاضا و همچنین شبکه معابر شهری را نیز در نظر گرفت.

با توجه به دلایل ذکر شده، عملگر دیاگرام ورونوی استاندارد برای تعیین حوزه فعالیت مراکز خدماتی جواب بسیار مناسب و قابل قبولی نخواهد داشت و بکارگیری آن منجر به یکسری مشکلات از جمله عدم تعادل میان زیرنواحی می شود. در واقع ناحیه بندی شهری باید بر طبق کیسری معیارها صورت گیرد. به علاوه نواحی حاصله باید پیوسته و از لحاظ مکانی متراکم باشند.

هدف این پایان نامه (چیکده پایان نامه فیروزه کریمی که در نشریه علمی آموزشی سازمان فناوری اطلاعات و ارتباطات شهرداری تهران در سال ۱۳۹۰ نقل شده و توضیحات آن فقط جهت آشنایی بیشتر شما عزیزان با عملکرد دیاگرام ورونوی، در اینجا نوشته می شود) استفاده از دیاگرام های ورونوی مقید جهت ناحیه بندی بهینه فضا برای مراکز اورژانس شهری می باشد.

زمانی که تماسی با مرکز اورژانس گرفته می شود و تقاضای خدمات اورژانسی ارائه می شود، مرکز اعزام آمبولانس با توجه به مکان نقطه تقاضا و ناحیه بندی منطقه با لحاظ جمعیت، امکان عرضه خدمات توسط مرکز امدادرسان و شبکه معابر موجود، آمبولانس را به محل درخواست اعزام می کند.

در این تحقیق تخصیص فضا برای ناحیه بندی مراکز اورژانس منطقه ۵ شهرداری تهران صورت گرفت. برای اعمال پارامتر میزان امکانات و تسهیلات هر مرکز، با استفاده از روش دیاگرام ورونوی وزندار افزاینده و با لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان وزن آن مرکز، تخصیص فضای مراکز آمبولانس صورت گرفت.

به دلیل عدم لحاظ نمودن جمعیت منطقه در ناحیه بندی به طور میانگین حدودا ۵۵ % میان عرضه و تقاضا اختلاف ایجاد شد. با اعمال مکانیزم تکراری در روش دیاگرام ورونوی وزندار افزاینده و با بهینه سازی وزن مراکز آمبولانس، پس از ۴۱ بار تکرار، ناحیه بندی به طور پیوسته و متراکم صورت گرفت و در نهایت اختلاف عرضه و تقاضا به ۴ % رسیده است و نتیجه نزدیکتر به حالت بهینه حاصل گردید.

با لحاظ نمودن پارامتر شبکه و بکارگیری دیاگرام ورونوی شبکه، نتیجه به حالت واقعی نزدیکتر شد. اما به دلیل عدم لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان میزان امکانات و تسهیلات آن مرکز، شاهد عدم تعادل بین عرضه و تقاضا بودیم.

با استفاده از روش دیاگرام ورونوی شبکه وزندار افزاینده و با لحاظ نمودن تعداد آمبولانس هر مرکز به عنوان وزن آن مرکز، تخصیص فضای مراکز آمبولانس صورت گرفت. به دلیل عدم لحاظ نمودن جمعیت منطقه در ناحیه بندی به طور میانگین حدودا ۴۸ % میان عرضه و تقاضا اختلاف ایجاد شد.

با اعمال مکانیزم تکراری در روش دیاگرام ورونوی شبکه وزندار افزاینده و با بهینه سازی وزن مراکز آمبولانس، که نوآوری مولف در این تحقیق می باشد. در نهایت اختلاف عرضه و تقاضا به حدودا ۱۰ % رسید و نتیجه نزدیکتر به حالت بهینه حاصل گردید.

باز هم یادآور می شویم که نوشتن چکیده پایان نامه فیروزه کریمی در اینجا، تنها به جهت آشنایی شما عزیزان با عملکرد دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله می باشد.

تصاویر خروجی پروژه دیاگرام ورونوی برای وظایف چند عامله :

تصویر خروجی ۱:

matlab voronoi 14519 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab voronoi 14519 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab voronoi 14519 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

matlab voronoi 14519 5 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  سمیه پورحسن چهارشنبه , 5 خرداد

  سلام من می خوام این پروژرو خرید کنم میشه کمی محتوای اونو برام تغییر بدید ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , 5 خرداد

   الگوریتم دیاگرام ورونوی رو که نمیشه تغییر داد چون الگوریتمش ثابته ولی نام متغیر ها رو میشه تغییر داد.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  حنانه سه شنبه , 18 خرداد

  سلام این پروژرو با سی شارپ دارین ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , 18 خرداد

   دوست عزیز خوده دیاگرام ورونی رو در سی شارپ داریم اما برای چند عامله نیست. لینک: http://www.noavarangermi.ir/?p=7244

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا یکشنبه , 23 خرداد

  سلام ببخشید می تونید واسه پروژه دیاگرام ورونوی داکیومنت و گزارش کارهم تهیه کنید ؟

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  صمانه رشیدی پنجشنبه , 8 مهر

  سلام واسه خرید مزاحم شدم اگه بخواهیم محیط گرافیکی این پروژرو تغییر بدیم چه مدت زمان می بره و هزینش چقدر میشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیپنجشنبه , 8 مهر

   یک روزه می تونیم براتون انجام بدیم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab