رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT با پروتئوس

رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT با پروتئوس

پروژه رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT در Proteus

پروژه رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT در نرم افزار Proteus را در این پست آماده کردیم. این پروژه از تمرین های درس آزمایشگاه الکترونیک ۱ می باشد. در ادامه هدف از رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT در این پروژه و تئوری آن بیان شده است. مراحل پروژه، جداول و فرمول ها که در اینجا گذاشته نشده، در یک فایل پی دی اف در ادامه قابل دانلود است که می توانید بررسی کنید.

هدف آزمایش در پروژه رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT:

در این آزمایش با روش بدست آوردن منحنی مشخصه ورودی (IB بر حسب VBE) و منحنی مشخصه خروجی (IC بر حسب VCE) برای IB های مختلف ترانزیستور در آرایش امیتر مشترک آشنا می شوید و با رسم این منحنی ها پار امتر های B­DC ، ro ، VCE (sat) ، ICEO را محاسبه می کنید. همچنین اثر تغییر دما را برای این پارامتر ها بررسی خواهید کرد.

تئوری آزمایش در پروژه رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT:

در آرایش امیتر مشترک، روابط بین جریان های ترانزیستور توسط فرمول های ذکر شده (جداول و فرمول ها در ادامه به صورت PDF قابل دانلود است) تشریح می شود. در این روابط ICEO معمولا قابل چشم پوشی است. اما این معادلات عملکرد ترانزیستور را دقیقا مشخص نمی کند.

زیرا اولا B­DC مقدار ثابتی نیست و تابع IC و VCE است به طوری که با افزایش IC و VCE تا حد معینی افزایش پیدا می کند و سپس کاهش می یابد و با افزایش VCE پیوسته زیاد می شود. علاوه بر این، این معادلات با فرض معلوم بودن IB نوشته شده اند. در صورتی که برای مشخص بودن IB ، نحوه تغییرات آن بر حسب VBE باید معلوم باشد. بن ابر این برای طراحی دقیق مدار های ترانزیستوری منحنی های مشخصه ترانزیستور (ورودی و خروجی) باید مشخص باشد.

توضیحات بیشتر، مراحل انجام، جداول و فرمول های پروژه رسم منحنی مشخصه ورودی و خروجی BJT در ادامه در قالب یک فایل پی دی اف قابل دانلود است.


پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

    لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

    مشاهده لیست کامل
    مشاهده لیست کامل
    socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab