نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
09194751295 - 09365442247
NoavaranGermi@gmail.com
https://t.me/noavarangermi
https://t.me/noavarangermi_ir

رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

 • چهارشنبه ۲۲ دی ۱۳۹۵
 • بازدید 183 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (47 امتیاز از 10 رای)
  Loading...

Free swing 4 رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

در پست فوق رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب را قرار دادیم که با در نظر گرفتن یک سیستم جرم و فنر بدون میرایی نوسان آن را مورد بررسی قرار داده و نمودار های مربوطه را نسبت به زمان مطابق شکل ارائه شده ترسیم می نماید، امیدواریم که مطالب فوق مفید و ارزنده واقع گردد.

تعریف نوسان:

به تغییرات تکرارشونده یک شی در طول زمان حول وضعیت متعادل را نوسان گویند، یا به عبارتی می توان حرکت آونگ را در نظر گرفت که نمونه ای از حرکت نوسانی است که در اثر این حرکت به صورت متناوب انرژی پتانسیل و انرژی جنبشی به هم تبدیل می شوند.

در صورتی که میرایی سیستم صفر باشد، در این حالت هیچ گونه اتلاف انرژی وجود ندارد که در این وضعیت انرژی پتانسیل و انرژی جنبشی ثابت باقی می مانند.

توضیحات بیشتر و دانلود کدهای برنامه برای رسم نمودارجابجایی و سرعت و شتاب-زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب در ادامه مطلب.

تعریف میرایی:

در واقع به یک خاصیتی که در سیستم های نوسانی باعث کاهش دامنه نوسان آن سیستم گردد گویند، به عبارتی در سیستم عضوی که باعث مستهلک نمودن انرژی یک سیستم شود دمپر گویند.

مفروضات مسئله برای ترسیم نمودار سیستم ارتعاش آزاد جرم و فنر در متلب:

سیستم جرم و فنر نشان داده شده در شکل بالا با جرم ۲ کیلوگرم متر و سختی فنر به مقدار ۸ نیوتن بر متر است که با استفاده از حل معادله دیفرانسیل مرتبه دوم نمودار جابجایی – زمان، سرعت – زمان و شتاب – زمان را ترسیم می کند.

جابجایی و سرعت اولیه به ترتیب ۳ متر و ۵ متر بر ثانیه فرض شده است.

خروجی برنامه متلب (MATLAB) برای نوسان سیستم ارتعاش آزاد جرم و فنر:

Free swing 1 رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

Free swing 2 رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

Free swing 3 رسم نمودار جابجایی و سرعت و شتاب زمان در یک سیستم ارتعاش آزاد با متلب

 

در اشکال ارائه شده شکل یک مربوط هست به جابجایی سیستم نسبت به زمان، شکل دو مربوط به سرعت نوسان سیستم نسبت به زمان و شکل سه نیز مربوط هست به شتاب سیستم نسبت زمان .


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

جزئیات محصول

قیمت


۱۷,۰۰۰ تـــــومان

کــد محصــول:18355


توضــیحات:


لینک دانلود:

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  ×

  توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

  ×

  توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab