رسم نمودار حرکت سیستم یک درجه آزادی میرا دار با متلب

  • پنجشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۵
  • بازدید 2,441 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (126 امتیاز از 26 رای)
    Loading...

Free vibration 18378 تصویر

رسم نمودار حرکت سیستم یک درجه آزادی میرا دار با متلب

در این پست کد های برنامه رسم نمودار حرکت سیستم یک درجه آزادی میرا دار با متلب را قرار دادیم که با اجرای برنامه نمودارهای جابجایی – زمان، سرعت – زمان و شتاب – زمان برای حرکت آزاد سیستم جرم و فنر دارای میرایی را ترسیم و نمایش می دهد.

در ادامه توضیحاتی در این خصوص بیان می شود و در انتها نیز فیلم کوتاهی از اجرای نرم افزار متلب (MATLAB) و خروجی های آن جهت مشاهده گنجانده شده است.

تعریف میرایی:

میرایی به خاصیتی گفته می شود که در سیستم های دارای نوسان باعث کاهش دامنه نوسان آن شده و یا باعث مستهلک شدن انرژی آن سیسم در حال نوسان می شود که در نمودارهای مربوطه نیز این امر قابل مشاهده است.

توضیحات بیشتر و دانلود کدهای برنامه برای رسم نمودارجابجایی– زمان، سرعت – زمان و شتاب – زمان دریک سیستم ارتعاش آزاد دارای یک درجه آزادی در ادامه مطلب.

تعریف سیستم یک درجه آزاد:

سیستم یک درجه آزاد به سیستمی گفته می شود که فقط در یک امتداد آزادی حرکت داشته باشد، شما می توانید یک فنر را در نظر بگیرید که تغییر مکان یا همان تغییر طول در امتداد محور آن به صورت خطی در نظر گرفته می شود.

داده های مسئله برای تحلیل سیستم یک درجه آزادی جرم و فنر:

سیستم جرم و فنر نشان داده شده در شکل بالا با جرم ۲ کیلوگرم متر و سختی فنر به مقدار ۸ نیوتن بر متر است با مقدار میرایی برابر ۱ نیوتن در ثانیه بر متر در نظر گرفته شده است.

شرایط اولیه جابجایی برابر ۰٫۳ متر و سرعت برابر ۰٫۵ متر بر ثانیه در نظر گرفته شده است.

خروجی برنامه متلب (MATLAB)  برای ترسیم نمودار های ارتعاش آزاد جرم و فنر دارای میرایی:

در شکل های ارائه شده شکل یک مربوط هست به جابجایی سیستم نسبت به زمان، شکل دو مربوط به سرعت نوسان سیستم نسبت به زمان و شکل سه نیز مربوط هست به شتاب سیستم نسبت زمان.

Free vibration 18378 1 تصویر

Free vibration 18378 2 تصویر

Free vibration 18378 3 تصویر

دوستان می توانند برای دریافت کد های برنامه نویسی شده در محیط نرم افزار متلب، از باکس دانلود اقدام نماییند.


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    علی جمعه , 24 دی

    ممنون از توضیحات مفید شما واقعا خیلی عالی بود

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab