رمزنگاری و رمزگشایی داده‌ ها با الگوریتم DES در نرم افزار متلب

 • یکشنبه ۲۱ مرداد ۱۳۹۷
 • بازدید 312 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (30 امتیاز از 6 رای)
  Loading...

encrypt decrypt data des algorithm matlab 22178 1 تصویر

رمزنگاری و رمزگشایی داده‌ ها با الگوریتم DES

در این بخش پروژه رمزنگاری و رمزگشایی داده‌ ها با الگوریتم DES را در نرم افزار MATLAB به همراه فیلم نحوه اجرا آماده کرده ایم که در ادامه به نحوه عملکرد آن پرداخته و معرفی DES به همراه فیلم و تصاویر خروجی این پروژه طراحی الگوریتم قرار داده شده است.

معرفی پروژه

ابتدا باید یک متنی جهت رمزنگاری از بخش enter input به برنامه داده شود. سپس می بایست برای آن یک کلید واژه از بخش encrypt تعریف کنیم. بعد می توان با کلیک بر روی دکمه ok آن را رمزنگاری کرده و خروجی رمز شده را در بخش encrypt data مشاهده نمود. جهت رمزگشایی آن نیز باید کلید واژه ای که در بخش encrypt مشخص کرده بودیم را در قسمت decrypt تعریف و ok کنیم تا عمل رمزگشایی انجام و نتیجه را در قسمت decrypt data نشان دهد.

معرفی الگوریتم استاندارد رمزنگاری داده‌ ها (DES)

الگوریتم استاندارد رمزنگاری داده ‌ها  (Data Encryption Standard – DES) یک رمزکننده‌ بلاکی  کلید متقارن است. در این الگوریتم طول کلید برابر ۵۶ بیت بوده و اندازه‌ بلاک نیز برابر با ۶۴ بیت است. الگوریتم DES هنگامی که یک کلید ضعیف در آن مورد استفاده قرار می ‌گیرد، آنگاه در برابر حمله‌ های بر پایه‌ کلید آسیب ‌پذیر است. الگوریتم DES در سال ۱۹۷۲ توسط IBM و با استفاده از الگوریتم رمزنگاری داده‌ ها ایجاد شده است. این الگوریتم توسط دولت ایالات متحده به عنوان الگوریتم رمزنگاری استاندارد پذیرفته شده است.

کلید در الگوریتم DES

این الگوریتم با یک کلید ۶۴ بیتی شروع شد و سپس NSA محدودیتی را برای استفاده از الگوریتم DES با طول کلید ۵۶ بیتی قرار داد، از این رو الگوریتم DES، ۸ بیت از ۶۴ بیت را حذف کرد و سپس از کلید ۵۶ بیتی فشرده شده که از کلید ۶۴ بیتی مشتق شده است، برای رمزنگاری داده‌ هایی با اندازه‌ بلاک ۶۴ بیتی استفاده می ‌کند. DES می ‌تواند در حالت ‌های مختلفی مانند CBC، ECB، CFB و OFB اجرا شود و بدین ترتیب این الگوریتم را انعطاف ‌پذیر می ‌سازد.

این الگوریتم وقتی که از یک کلید ضعیف استفاده شود، در برابر حمله‌ بر پایه‌ کلید آسیب ‌پذیر می باشد. در سال ۱۹۸۸ سوپر کامپیوتر شکننده‌ DES، با کمک تعداد بسیار زیادی از کامپیوتر های شخصی توزیع شده بر روی اینترنت توانست که رمز DES را در ۲۲ ساعت بشکند.

تصاویر خروجی پروژه در متلب

encrypt decrypt data des algorithm matlab 22178 2 تصویر encrypt decrypt data des algorithm matlab 22178 3 تصویر encrypt decrypt data des algorithm matlab 22178 4 تصویر encrypt decrypt data des algorithm matlab 22178 5 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab