سمینار کاربرد روش های فشرده سازی تصاویر در پزشکی

 • چهارشنبه ۲۴ مهر ۱۳۹۸
 • بازدید 153 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (25 امتیاز از 5 رای)
  Loading...

medical mmages jpeg2000 seminar 22845 تصویر

کاربرد روش های فشرده سازی تصاویر در پزشکی

در این بخش سمینار کاربرد روش های فشرده سازی تصاویر در پزشکی را به صورت فایل PDF برای دانلود رایگان قرار داده ایم. در ادامه به چکیده ای از این تحقیق پردازش تصاویر پزشکی پرداخته و لینک دانلود رایگان آن قرار داده شده است.

مشاوره و ارتباط بین مراکز پزشکی

اهمیت مشاوره و ارتباط بین مراکز پزشکی، از دیر زمان مورد توجه بوده است. حال با توجه به شرایط دگرگون شده جهان کنونی و امکان ارتباط در کوتاه ترین زمان ممکن، نقش فناوری های جدید در تقویت این ارتباط و مشاوره پررنگ تر شده است. از سویی، بیماری هایی همچون سرطان سینه و ایدز و شیوع مجدد بیماری هایی همانند سل، نیاز به دسترسی به اطلاعات جدید تخصصی و آماری را افزون تر می کند.

آمار بیماری

سرطان سینه در ایران ۲۰% کل سرطان های زنان را شامل می گردد. طبق آمارهای منتشر شده از سوی جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران، میزان شیوع این سرطان در بین زنان ۴۰ الی ۵۰ ساله ایرانی بالاتر از میانگین جهانی است (دکتر کاویانی و همکاران از جهاد دانشگاهی دانشگاه تهران) لذا این سرطان زنان جوان تری را در ایران هدف قرار داده و مشکلات بیشتری را از نظر عواقب بهداشت تن و روان به دنبال داشته است. در اینجاست که اهمیت تشخیص زودهنگام سرطان پستان، با استفاده از روش های تصویر برداری آشکارتر می شود.

معرفی محتوای سمینار

در مطالعاتی که در این سمینار تحقیقاتی گرد آورده شده است، اهمیت یک روش فشرده سازی برای تصاویر پزشکی به نام الگوریتم JPEG2000 مورد بررسی قرار گرفته است. الگوریتم فشرده سازی JPEG2000 روشی است که برای حفظ خصوصیات تشخیصی در تصاویر پزشکی مورد توجه بسیاری از محققان قرار گرفته است. در این تحقیق اهمیت این الگوریتم فشرده سازی تصاویر در ماموگرافی و عکس قفسه سینه چه از جهت تشخیصی و چه از جهت سهولت ذخیره سازی و ارسال تصاویر مورد بررسی قرار گرفته است.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab