سد خاکی و کلیاتی در مورد طراحی آن به صورت فایل word

 • چهارشنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۵
 • بازدید 1,499 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (33 امتیاز از 7 رای)
  Loading...

Earth dam 17689 تصویرسد خاکی و کلیاتی در مورد طراحی آن به صورت فایل word

در این پست مطالبی را  با عنوان سد خاکی و کلیاتی در مورد طراحی آن به صورت فایل word قرار دادیم که امیدوارم مطالب آن بر دانش دوستان بیفزاید. در ادامه توضیحات مختصری از مطالب را بیان می کنیم.

مقدمه ای بر سد خاکی:

از زمانهای بسیار دور به منظور ذخیره و کنترل آب، بنای سدهای خاکی معمول بوده است، اما به دلیل کمبود امکانات و عدم شناخت قوانین مکانیک خاک و هیدرولیک، ارتفاع سدها و بندهای خاکی از یک مقدار محدودی بیشتر نمی شده است، ولی از نظر وسعت و طول سد، چنین محدودیتی وجود نداشته است. امروزه با پیشرفت علم مکانیک خاک و توسعه امکانات تکنولوژی و مطالعات دقیق تر توانسته اند سدهای خاکی را با ارتفاع های قابل ملاحظه ای احداث کنند.

توضیحات بیشتر مطالب سد خاکی و کلیاتی در مورد طراحی آن به صورت فایل  word در ادامه مطلب.

انواع سدهای خاکی:

از دیدگاه تکنیک و روش ساخت، سدهای خاکی به دوگروه هستند:

 1. گروه غلتکی (کوبیدنی)
 2. گروه هیدرولیکی و نیمه هیدرولیکی

منظور از سدهای غلتکی چیست:

منظور از سدهای غلتکی این است که ساخت سد با روش کوبیدن خاک که بوسیله غلتک است صورت می گیرد، که معمولاً در لایه های ۱۵ تا ۲۲ سانتیمتری در هر نوبت تراکم کوبیده می شوند.

منظور از روش هیدرولیکی چیست:

 منظور از روش هیدرولیکی این است که بنا شدن سد (جابجائی مواد و قرارگرفتن آنها در محل) با کمک آب انجام می شود و در ضمن جدا شدن آب از خاک، نوعی طبقه بندی طبیعی در دانه بندی خاک صورت می گیرد که برای سد مناسب می باشد، یعنی دانه های درشت تر در کناره ها و دانه های ریزتر در وسط سد قرار می گیرند.

کلیاتی که در طراحی سدخاکی باید در نظر گرفته شود:

 1. جلوگیری از خرابیهای حاصل از جریان آب از روی سد
 2. جلوگیری از خرابیهای حاصل از زه آب
 3. جلوگیری از خرابیهای ساختمانی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab