سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان ++C

 • دوشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۲
 • بازدید 3,012 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (167 امتیاز از 47 رای)
  Loading...

prime usefile سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان ++C

سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان ++C

در این پست از سایت نوآوران گرمی برای شما کاربران عزیز، سورس الگوریتم پریم با فایل به زبان ++C  را آماده کرده ایم که امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد.

این برنامه سورس کد برنامه جستجوی زیردرخت پوشای کمینه برای یک گراف همبند با استفاده از الگوریتم پریم می باشد. تعداد رئوس گراف و ماتریس وزن ها را  چنانکه در تصویر مشاهده می کنید از فایلی به نام  “dist.txt”  که باید در مسیر فایل اجرایی برنامه باشد، خوانده و یال های درخت پوشای کمینه و مجموع وزن آن ها را به نمایش درمی آورد. در زمان وارد نمودن اطلاعات گراف در فایل، وزن یال رئوسی که با هم ارتباط ندارند را صفر وارد نمایید.

توضیح الگوریتم پریم:
الگوریتم پریم ، الگوریتمی در نظریه گراف‌ها می باشد که زیردرخت پوشای کمینه را برای یک گراف همبند وزن دار می یابد یعنی زیرمجموعه‌ای از یال‌ها را در آن گراف پیدا می کند که درختی را تشکیل می‌دهند که همه رئوس را شامل می‌شود در حالیکه مجموع وزن همه آن یال‌ها کمینه شده‌ است.

الگوریتم پریم را به این صورت می توان بیان کرد: ابتدا گره ای به دلخواه انتخاب شود و سپس از بین یال های متصل به آن یالی با کمترین وزن انتخاب می شود به گونه ای که حلقه ایجاد نشود. در هر مرحله یالی انتخاب می شود که باید یکی از دو سرآن جزو مسیر جواب بوده و وزن حداقل داشته باشد. پس درالگوریتم پریم دو محدودیت در هر مرحله داریم یکی آن که جنگل ایجاد نشود و دوم آنکه حلقه پدید نیاید.


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab