شبیه سازی شبکه بیسیم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

 • دوشنبه ۲۰ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 211 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (26 امتیاز از 7 رای)
  Loading...

matlab prowler 11443 1 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

پروژه شبیه سازی شبکه بیسیم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

در این پست پروژه شبیه سازی شبکه بیسیم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت ۶۰ صفحه ی فارسی را آماده کرده ایم که یکی از خاص ترین پروژه های شبیه سازی شده با نرم افزار MATLAB می باشد. داکیومنت این پروژه شامل توضیح اجرای صحیح و توضیح خطوط برنامه نویسی شده است.

Prowler مخفف عبارت Probabilistic Wireless Network Simulator به معنی شبیه سازی شبکه بیسیم احتمالی می باشد. با این پروژه می توان پروتکل های خاص را ساخت. با جستجو در سراسر اینترنت احتمالا به نمونه های مشابه را ببینید، اما مطمئا هیچ یک همه ی امکانت را نداشته و محدودیتی اجرا دارند. در این پروژه برای کنترل داده ها و تشخیص حملات و در مجموع پیاده سازی کل پروژه از محیط GUI یا رابط گرافیکی کاربر (Graphical User Interface) استفاده شده است. هدف از ایجاد آن، کنترل و سادگی کار با پروژه برای درک بهتر است.

در current folder دو فایل به نام های simgui.fig و paramgui.fig وجود دارد. فایل GUI در متلب با پسوند .fig ذخیره می شوند. برای ویرایش GUI لازم است که از پنجره current folder روی فایل های ذکر شده کلیک راست کنید و سپس گزینه Open in Guide را بزنید. توضیحات بیشتر پروژه شبیه سازی شبکه بیسیم احتمالی Prowler با متلب و مشاهده تصاویر و فیلم خروجی در ادامه مطلب فراهم می باشد.

 تصویر خروجی ۱ :

matlab prowler 11443 2 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

با کلیک بر روی گزینه Open in GUIDE شما وارد محیط شی گرایی از متلب می شوید که مانند زبان های برنامه نویسی C# تحت Visual Studio ، زبان Delphi تحت محیط Delphi Studio ، زبان Visual C++ تحت Visual Studio، زبان Visual Basic تحت محیط Visual Basic، و … ، یک سری شی (Object) شامل دکمه (buttons) ، برچسب (label) ، جعبه لیست (List Box) و سایر موارد می باشند.

با این ابزار به راحتی می توانید پروژه خود را مدیریت و کنترل نمایید. در این پروژه نیز از همین کنترل ها برای درک بهتر مفهوم پروژه و سادگی کارکرد استفاده شده است که در ر مرحله بتوانید متدها و الگوهای مختلفی را پیاده سازی نمایید. تمامی موارد مورد نظر و مورد نیاز در این GUI ها طراحی شده است و شما به راحتی می توانید آنها را تغییر دهید. همینطور این پروژه کاملا اپن سورس است و می توانید مانند GUI، هر تغییری را در کدها لحاظ فرمایید.

حالا وارد محیط GUI شده اید. در اینجا محیط فایل simgui.fog را نشان داده ایم.

 تصویر خروجی ۲ :

matlab prowler 11443 3 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

دقت کنید که ما هیچ کنترلر خاصی روی اشیا قرار نداده ایم و فقط برای دکمه ها و برچسب ها Title یا Caption انتخاب کرده ایم و هیچ متد خاصی را برای هیچ کنترلری در Properties آن تعریف نکرده ایم. شما می توانید هر تغییر را که دوست دارید در این پروژه لحاظ فرمایید. در مرحله بعدی اجرای صحیح را توضیح می دهیم.

برای اینکار، زمانی که فایل prowler.m را در همان ابتدا باز کردید، کد آن نیز نمایش داده می شود. بخش اعظم پروژه در این script نوشته شده است و فایل های دیگری که با پسوند .m هستند، همگی ساخت توابع هستند که در فایل prowler.m همگی آنها فراخوانی و استفاده شده اند. با کلیک دکمه run این فایل را اجرا نمائید. در داکیومنت در مرحله آخر که به توضیح خطوط برنامه می پردازیم، فایل prowler.m را به صورت کامل تشریح می کنیم. به محض اجرا پنجره زیر را خواهید دید.

 تصویر خروجی ۳ :

matlab prowler 11443 4 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

این پروژه که یک Prowler یا احتمال است و به دو بخش اصلی تقسیم می شود. یکی پیاده سازی Spoofing و ARP و دیگری پیاده سازی با استفاده از منطق فازی (Fussy Logic). صفحه اولی که در شکل بالا نیز مشاهده می شود، پیاده سازی Spoofing و ARP است. این GUI در فایلی به نام simgui.fig موجود است که در عکس بالا GUI آن را مشاهده کردید. بخش دوم که از بخش فریم Simulation و سپس پارامترها قابل دسترس است، پیاده سازی با استفاده از منطق فازی می باشد.

 تصویر خروجی ۴ :

matlab prowler 11443 5 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

دقت کنید که در بخش رویدادها (events)، همه اتفاقات را می توانید مشاهده کنید. برای کنترل انیمیشنی که در تشخیص حملات اتفاق می افتد می توانید در زمان اجرا یا از قبل آن، از بخش Display، سرعت اجرای مراحل را با استفاده از ListBox آن کم و زیاد کنید. علامت S در کنار گره (کامپیوترهای شبکه) و روترها، حملات Spoofing می باشد. شما می توانید در هر زمان برنامه را از شبیه سازی متوقف کنید. برای این منظور دکمه Stop و برای ادامه دکمه Continue را بزنید.

 تصویر خروجی ۵ :

matlab prowler 11443 6 شبيه سازی شبكه بيسيم احتمالی Prowler با متلب همراه داکیومنت

این صفحه همان paramgui.fig می باشد که برای ویرایش محیط GUI آن می توانید از Current folder با توضیحاتی که در ابتدا داده شد، آن را ویرایش نمایید.

توضیحات جامع با تصاویری از محیط که هر تصویر کاملا شرح داده شده، در داکیومنت ۶۰ صفحه ای این پروژه آمده است.


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

مشاهده مطالب برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab