شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با آپنت

 • چهارشنبه ۱۹ اسفند ۱۳۹۴
 • بازدید 966 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (157 امتیاز از 32 رای)
  Loading...

opnet tcp udp 14437 1 تصویر

پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با نرم افزار OPNET

شبیه سازی مقاله Performance analysis of TCP and UDP using Opnet Simulator

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با نرم افزار OPNET را با عنوان مقاله Performance analysis of TCP and UDP using Opnet Simulator آماده کرده ایم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه را مشاهده و مقاله آن را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

پروتکل TCP و UDP ، در معماری TCP/IP در لایه حمل تعریف شده اند. پروتکل TCP یک پروتکل اتصال گرا و مطمئن است و پروتکل UDP یک پروتکل بدون اتصال و بدون تضمین می باشد. مطابق با اولین تصویر در ادامه مطلب، TCP و UDP برروی پروتکل اینترنت (IP) کار می کنند و سرویس های ایجاد شده به وسیله IP را فراهم می سازند. به وسیله پروتکل های TCP و UDP ، می تواند داده را به یک فرآیند کاربردی در حال اجرا در یک کامپیوتر دور تحویل داد.

پروتکل TCP با ایجاد یک سرویس اتصال گرا، قادر است از تحویل مطمئن داده به مقصد مطمئن شود، در اما پروتکل UP بدون اتصال می باشد و قادر نیست تا تحویل داده های ارسالی را تضمین کند. با این حال UDP در کاربرد های فراوانی مورد استفاده قرار می گیرد. توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP با نرم افزار OPNET در ادامه مطلب.

به این مثال دقت کنید، زمانی که نیاز می باشد تا در یک ماشین، داده ها به یک برنامه کاربردی مخصوص که در حال اجرا شدن است، ارسال شود یا در حالتی که می شود تا داده ها به طور همه پخشی یا چند پخشی ارسال شوند، پروتکل UDP مورد استفاده قرار می گیرد.

opnet tcp udp 14437 2 تصویر

(پروتکل های TCP و UDP)

توضیحات ارائه شده در رابطه با پروتکل های لایه حمل در اینترنت (پروتکل های TCP و UDP) از فصل نهم کتاب شبکه های کامپیوتری و اینترنت نوشته محمد حسین یغمایی مقدم (دانشگاه فردوسی مشهد) می باشد که با کلیک در اینجا می توانید این فصل را به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمائید.

تصاویر خروجی شبیه سازی ارزیابی عملکرد پروتکل TCP و UDP :

تصویر خروجی ۱:

opnet tcp udp 14437 3 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet tcp udp 14437 4 1 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet tcp udp 14437 5 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet tcp udp 14437 6 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet tcp udp 14437 7 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet tcp udp 14437 8 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  یاسر یکشنبه , 2 خرداد

  سلام حجم فیلم آموزشی این پروژه چقدره ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 2 خرداد

   حجم فیلم 83 مگابایت و حجم کل کار 142 مگابایت است

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  غلام رضا یکشنبه , 2 خرداد

  من یک پروژه درمورد آپنت دارم می تونید واسم انجام بدید ؟ وقت زیادی هم ندارم اگه امکان داره بهم سریع جواب بدید .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 2 خرداد

   مشکلی نیست زود مقالتون رو برامون ارسال کنید تا بررسی کنیم یا اینکه از سمت چپ پشتیبانی آنلاین داریم با همکارمون آنلاین صحبت کنید تا زود نتیجه بگیرید.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ساناز شکر آزر دوشنبه , 21 تیر

  سلام به جز پروتکل TCP و UTP در این پروژه دیگه از چه پروتکلی میشه استفاده کرد ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 21 تیر

   در شبیه سازی tcp و udp فقط این دو مورد بررسی شده است ولی برای پروتکل های دیگه هم شبیه سازی آماده داریم حتی بعضا براشون فیلم آموزشی هم داریم

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab