شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM با آپنت

 • سه شنبه ۲۵ اسفند ۱۳۹۴
 • بازدید 524 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (98 امتیاز از 20 رای)
  Loading...

opnet atm 14543 1 تصویر

شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM با آپنت

شبیه سازی مقاله Performance Evaluation for QoS Guarantee in ATM Networks with OPNET

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM با OPNET را با عنوان مقاله Performance Evaluation for QoS Guarantee in ATM Networks with OPNET آماده کرده ایم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه را مشاهده و مقاله آن را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید. در این پروژه شبکه ATM با ترافیک های Voice, Video Conferencing, FTP شبیه سازی شده است.

صدا بروی حالت انتقال ناهمگام (VoATM) شبکه ای است که در حال حاضر یک موضوع پژوهشی محبوب به عنوان یک روش انتقال بسته صدا با ترافیک زمان واقعی (صوتی و تصویری) است. بخشی از ترافیک زمان واقعی (صوتی و تصویری) برروی از اینترنت، به دلیل استفاده برنامه های کاربردی از امکان به سرعت رو به افزایش است.

افزاد در سراسر جهان خواستار ارتباطات در بستر اینترنت (بحث، تماشای تلویزیون، ویدئو کنفرانس و غیره) هستیند که این امر به ترافیک، پهنای باند و سرعت بالای نیازمند است. این نوع شبکه ها به دلیل حساسیت بیشتر به تاخیر، نیازمند مراقبت بیشتری دارند (نظارت دقیق برروی کیفیت سرویس و پهنای باند محدود).

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM و دانلود رایگان مقاله اصلی در ادامه مطلب.

شبیه سازی بهترین راه برای ارزیابی عملکرد کیفیت سرویس (QoS) است. هدف از این مقاله، تجزیه و تحلیل عملکرد تضمین کیفیت سرویس (Quality of Service – QOS) و ارائه شبیه سازی رویداد گسسته (عملکرد یک سیستم به عنوان یک توالی زمانی از حوادث را نشان میدهد) است که شبیه سازی دقیق و صحیح شبکه را برای رسیدن به نتایج بهتر، فراهم می سازد.

با توجه به افزایش تعداد شبکه ها با پیچیدگی های فراوانی که دارند، طراحی سیستم های جدید و بهبود عملکرد های موجود، به یک موضوع سخت تر و وقت گیر تبدیل شده است. از این رو، به جهت مقابله با این پیچیدگی ها و رسیدن نتایج، استفاده از مدلسازی و شبیه سازی با ابزارهای شبکه ساز شبکه مانند OPNET بسیار رواج پیدا کرده است. این عمل فرصتی برای سنجش رفتار پیچیده تر شبکه مورد نظر در سطح بالاتر می باشد که در این پروژه برای شبکه ATM به کار رفته است.

نرم افزار شبیه ساز OPNET دارای بسیاری از ویژگی های پیشرفته و جذاب است و می تواند شبکه های ارتباطی بزرگ را با دقت بالاتر شبیه سازی، مدل سازی کرده و عملکرد آن را از جهت های مختلف با نقاط ریز و درشت مورد تجزیه و تحلیل قرار دهد.

تصاویر خروجی شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس در شبکه ATM :

تصویر خروجی ۱:

opnet atm 14543 2 تصویر

(نمودار ترافیک در FTP)

تصویر خروجی ۲:

opnet atm 14543 3 تصویر

(نمودار ترافیک در Video Conferencing)

تصویر خروجی ۳:

opnet atm 14543 4 تصویر

(نمودار ترافیک در Voice)

تصویر خروجی ۴:

opnet atm 14543 5 تصویر

(نمودار ترافیک در Voice, Video Conferencing, FTP)


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  قادر شاهی دوشنبه , ۷ تیر

  سلام می خواستم آپنت رو یاد بگیرم به نظر شما چه کتابهایی برای یادگیری به طور کامل و ساده خوبه ببخشید که و قتتونو می گیرم .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , ۸ تیر

   برای آموزش آپنت توی سایتومن یه کتاب است از بخش پشتیبانی آنلاین در ارتباط باشید تا راهنمایی کنیم

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  نگار لطفی یکشنبه , ۱۱ مهر

  سلام می خواستم ببینم برنامه نویسی با آپنت ساده هست یا امنت واسه یادگیری می خواستم ممنون .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه شنبه , ۲۰ مهر

   یادگیری شبیه ساز آپنت نسبت به آپنت راحت است.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab