شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس با آپنت

  • یکشنبه ۲۵ بهمن ۱۳۹۴
  • بازدید 628 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (125 امتیاز از 25 رای)
    Loading...

opnet voip qos 14027 1 تصویر

پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس با OPNET

شبیه سازی مقاله QoS of VoIP over WiMAX Access Networks

در این پست پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس با آپنت را با عنوان مقاله QoS of VoIP over WiMAX Access Networks آماده کرده ایم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی را مشاهده و مقاله آن را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

در این پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP برای سرویس VoIP از کدگذار مختلف استفاده شده و همینطور توابع توزیعی پواسن، نمایی و ثابت هم به منظور شبیه سازی به کار رفته است. در این پروژه آپنت برای شبیه سازی از ۶ نوع سناریو داریم که سه سناریو اول در رابطه با کدگذار (Encoder) های G.711، G.723 و G.729 می باشند که نتایج این سناریو ارزیابی شده اند. در ۳ سناریو دیگر نیز کدگذار G.711 به کار رفته و برای زمان توزیع ترافیک از توابع توزیع پواسن، نمایی و ثابت استفاده کرده ایم.

پروتکل VoIP یا صدا روی پروتکل اینترنت (Voice over Internet Protocol) یک تکنولوژی در حال رشد سریع است که انتقال داده ‌های صوتی روی شبکه ‌های مبتنی بر پروتکل اینترنت را فراهم می ‌سازد. پروتکل VoIP به دلیل قابلیتی که دارد، در انتقال داده‌ های صوتی در قالب بسته‌ های دیجیتال پروتکل اینترنت روی اینترنت مبتنی بر TCP/IP، به یک جایگزین احتمالی برای شبکه‌ تلفن سوئیچی عمومی تبدیل شده است.

به موازات آن، در توسعه‌ شبکه‌ های وایمکس مبتنی بر استاندارد IEEE 802.16 نیز افزایش قابل‌ توجهی رخ می‌دهد. در این پروژه عملکرد ترافیک VoIP بر روی شبکه ‌های وایمکس مورد ارزیابی قرار گرفته و تاثیر الگوهای مختلف کدک صوتی و توزیع آماری VoIP روی وایمکس، به طور دقیق بررسی شده است.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس با آپنت در ادامه مطلب.

این پروژه از طریق آزمایش ‌های شبیه‌ سازی مختلف در سناریو های واقع‌ بینانه‌ شبکه، بینشی در مورد عملکرد VoIP در شبکه‌ های وایمکس ارائه می ‌نماید. پارامترهایی مثل تاخیر، لرزش، اتلاف بسته، و نمره‌ میانگین نظری (MOS) که بیانگر کیفیت سرویس هستند، در این سناریوها تحلیل می شوند.

نتایج شبیه ‌سازی‌ ها نشان می ‌دهند که انتخاب بهتر کدک های صوتی و توزیع آماری، تاثیر قابل ‌توجهی بر عملکرد VoIP در شبکه ‌های وایمکس دارد. برای ارزیابی عملکرد VOIP روی شبکه‌ وایمکس، این سناریوها در شبیه ‌ساز شبکه OPNET با این فرض که تنها ترافیک تولیدی در این مدل شبکه VoIP است طراحی شدند.

در سرتاسر شبیه‌ سازی، فقط تماس ‌های صوتی همتا به همتا وجود دارد که بدین معنی است که هیچ کنفرانس صوتی وجود ندارد و ایستگاه‌ های مشترکین (SS) در طول اجرای شبیه ‌سازی ثابت در نظر گرفته می‌شوند.

تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی ارزیابی کیفیت سرویس VOIP در شبکه وایمکس با آپنت :

تصویر خروجی ۱:

opnet voip qos 14027 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet voip qos 14027 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet voip qos 14027 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet voip qos 14027 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet voip qos 14027 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet voip qos 14027 7 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    ریحانه شاکری پنج شنبه , ۶ خرداد

    سلام من پروژه ارزیابی کیفیت سرویس VOIP رو از شما خرید کردم خروجی ها شو خیلی خوب توضیح دادین واقعا ممنونم .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab