شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p در شبکه MANET با NS2

 • چهارشنبه 27 آوریل 2016
 • بازدید 450 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (49 امتیاز از 10 رای)
  Loading...

ns2 802.11 802.11 1 تصویر

پروژه شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p با NS2

در این پست پروژه شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p را آماده کرده ایم در شبکه MANET با NS2 انجام شده است. در ادامه به توضیحاتی در رابطه با این دو استاندارد شبکه بیسیم پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی آن قرار داده شده است.

استاندارد ۸۰۲٫۱۱a:

استاندارد ۸۰۲٫۱۱a یک لایه‌ فیزیکی را به منظور عمل در باند فرکانسی ۵GHz تعریف می ‌کند. استاندارد ۸۰۲٫۱۱a برد کوتاه‌ تری دارد زیرا باند فرکانسی بالاتری را نسبت به ۸۰۲٫۱۱b داراست. به جهت حل مشکل فوق، استاندارد ۸۰۲٫۱۱a از روش ‌های رمز گذاری بهتر و توان بالاتری را برای داده‌ ها مورد استفاده قرار میدهد.

بلوتوث و تلفن ‌های بیسیم از باند فرکانسی پایین ۴٫۲GHz استفاده می کنند. ۵GHz مزایایی دارد که ۴٫۲GH از آن برخوردار نمی باشد. از جمله ترین مزیت باند فرکانسی ۵GHz سرعت بالای آن است. توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی پروژه شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p در شبکه MANET در ادامه مطلب.

طیف ۸۰۲٫۱۱a با پهنای ۲۰MHz به ۸ کانال‌ تقسیم می شود که هر کدام مسئولیت تعدادی از گره ‌های شبکه را بر عهده دارد. با پهنای ۳۰۰MHz هر کانال از ۵۲ حامل ساخته شده و قارد است سرعتی تا ۵۴Mbps را ارائه نمائید. همچنین به کارگیری روش مدولاسیون OFDM از دیگر خصوصیات استاندارد ۸۰۲٫۱۱a است.

استاندارد ۸۰۲٫۱۱p:

در یک شبکه ۸۰۲٫۱۱p به منظور تبادل اطلاعات بین RSU و OBU در محیط های خودرویی، پروتکل پیام کوتاه مورد استفاده قرار می گیرد. شبکه ۸۰۲٫۱۱p برخلاف شبکه سیمی، در معرض سایه کردن، تداخل و محوشدگی می باشد و احتمال دارد که منجر به نرخ خطای بالای شود.

در این پروژه شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p با هم مقایسه شده اند که نتایج حاصل در قسمت میانگین گذردهی بصورت زیر می باشد:

Average Throughput[kbps] = 275.48                   StartTime=5.00 StopTime=99.64

و

Average Throughput[kbps] = 614.46                   StartTime=5.00 StopTime=95.00

در شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p شبکه ماه دارای ۴ گره است که ۳ تا از گره ها متحرک و یکی از گره ها ثابت هستند. این دو استاندارد به صورت یکسان روی شبکه MANET پیاده سازی شدند که در شبیه ساز مشاهده شد که در استاندار ۸۰۲٫۱۱a با فاصله گرفتن گره ها از هم، ارسال داده قطع می شود و باعث کاهش گذردهی می شود اما در استاندارد ۸۰۲٫۱۱p اینگونه نیست و با فاصله گرفتن گره ها از هم همچنان ارسال داد ادامه دارد و باعث افزایش گذردهی می شود. در نتیجه در این پروژه استاندارد ۸۰۲٫۱۱p عملکرد بهتری را نسبت به استاندارد ۸۰۲٫۱۱a دارد.

تصاویر خروجی پروژه شبیه سازی استاندارد ۸۰۲٫۱۱a و ۸۰۲٫۱۱p:

تصویر خروجی ۱:

ns2 802.11 802.11 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

ns2 802.11 802.11 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

ns2 802.11 802.11 4 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

فیلم آموزش تصویری نرم افزار NS2 به زبان فارسی

مشاهده آموزش NS2
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  نیلوفر نادری دوشنبه , 26 سپتامبر

  سلام می تونم بپرسم به این استانداردهایی که اشاره کردید آخرین استانداردها هستن یا ورژن بالاتر از اینا هم هست مجکر ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 26 سپتامبر

   نسخه های استاندارد 802.11: استاندارد 802.11a ، استاندارد 802.11b ، استاندارد 802.11d ، استاندارد 802.11e ، استاندارد 802.11g ، استاندارد 802.11h ، استاندارد 802.11i ، استاندارد 802.11j ، استاندارد 802.11n

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab