شبیه سازی اورژانس بیمارستان با نرم افزار ارنا به همراه داکیومنت

arena emergency hospital 20683 1 تصویر

پروژه شبیه سازی اورژانس بیمارستان با Arena

پروژه شبیه سازی اورژانس بیمارستان را با نرم افزار Arena همراه با داکیومنت در این پست آماده کردیم که در ادامه به شرح صورت مسئله پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه مهندسی صنایع قرار داده شده است. در داکیومنت پروژه نیز صورت مسئله به صورت کامل توضیح داده شده و ماژوال های بکار رفته نیز بیان شده و خروجی ها نیز قرار داده شده است.

شرح مسئله پروژه شبیه سازی اورژانس بیمارستان :

در یک مرکز اورژانس بیمارستان، افراد با توجه با داده های موجود در جدول قرار گرفته شده در داکیومنت، وارد بیمارستان می شوند. در ابتدا با در نظر گرفتن وضعیت بیماران، آنها به بخشی که نیاز است تا مراجع کنند هدایت می شوند که تشخیص این موضوع از سوی یک دستیار اورژانس صورت می گیرد که بالاتر زمان این کار ۳۰ ثانیه می باشد.

بیمارانی که بد حال هستند به بخش احیا هدایت می شوند که ظرفیت این قسمت ۸ نفر است که در آن ۲ دستیار، ۲ پزشک و ۲ پرستار مشغول به کار می باشند که جهت رسیدگی به هر یک از بیمار ها به ۱ دستیار یا پزشک و پرستار نیاز می باشد. بیمارانی که وضیعت پایداری دارند از سوی یکی از دو دستیار اورژانس معاینه اولیه می شوند و با در نظر گرفتن گفته های بیمار از وضیعت خود و معاینات پزشکی به یکی از قسمت های خدمات درمانی، جراحی، شکسته بندی و یا آزمایشگاه هدایت می شوند. قسمت خدمات درمانی ۳ اتاق ۴ تخته دارد و زمان خدمتدهی در این قسمت با توزیع نرمال و با میانگین ۹۰ دقیقه و انحراف معیار ۳۰ دقیقه می باشد.

در صورتی که افراد در صف مرکز اورژانس بیشتر از ۸ نفر را مشاهده کنند، محل را ترک می کنند، در غیر اینصورت بعد از رفع مشکل و دریافت دارو مرکز اورژانس را ترک می کنند. یک پزشک دارو ساز و یک کارمند در دارو خانه مشغول هستند و بیماران نیز ترجیح می دهند که دارو های خود را از داروخانه خود بیمارستان تهیه نمائید. توزیع زمانی آماده سازی نسخه در دارو خانه میانگین سه دقیقه دارد و انحراف استاندارد نیز دو دقیقه است. اطلاعات مربوط به توزیع زمانی دیگر بخش ها در جدول موجود در داکیومنت ارائه شده است.

دو دستیار و دو پزشک در قسمت خدمات درمانی مشعول بکار می باشند که هر یک می توانند به هر کدام از بیماران خدمات ارائه بدهند. در بخش آزمایشگاه، یک پزشک مشغول است، در اتاق جراحی یک میز بخیه، یک دستیار، یک پزشک و یک پرستار حضور دارند. اتاق رسیدگی به بیماران شکستگی و کچ گیری، دو تخت و دو میز کار دارد و یک پزشک و یک دستیار اورژانس آنجا حضور دارند که برای هر بیمار به یکی از آن دو نیاز می باشد. مطالعات انجام شده نشان می دهد که ۱۰ درصد از بیماران به خدمات بخش احیا نیاز دارند و از بقیه بیماران ۳۴ درصد به خدمات اتاق جراحی و ۲۲ درصد به خدمات شکسته بندی و گچ گیری و همچنین ۹ درصد به خدمات آزمایشگاه نیاز داشته و ۳۵ درصد نیز به خدمات درمانی و دارو خانه مراجعه می کنند.

تصاویر خروجی پروژه شبیه سازی اورژانس بیمارستان با ارنا :

تصویر خروجی ۲:

arena emergency hospital 20683 2 تصویر

تصویر خروجی ۳:

arena emergency hospital 20683 3 تصویر

تصویر خروجی ۴:

arena emergency hospital 20683 4 تصویر

تصویر خروجی ۵:

arena emergency hospital 20683 5 تصویر

تصویر خروجی ۶:

arena emergency hospital 20683 6 تصویر

تصویر خروجی ۷:

arena emergency hospital 20683 7 تصویر

تصویر خروجی ۸:

arena emergency hospital 20683 8 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مسعود کیا کجوری یکشنبه , 9 دی

  سلام خوبی من میتونم از این پروژه برای پایان نامه استفاده بکنم البته بدای بیمارستان هوشمند با اینترنت اشیا

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , 9 دی

   این پروژه فقط یک شبیه سازی برای بهینه سازی سرویس دهی اورژانس در بیمارستان با استفاده از نرم افزار Arena هست و برای هوشمند بیمارستان با اینترنت اشیا نیست.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab