راهنمای شبیه سازی اینترنت اشیا با نرم افزار Cooja به صورت PDF

 • جمعه 26 جولای 2019
 • بازدید 497 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (45 امتیاز از 9 رای)
  Loading...

cooja simulator manua 22745 1 تصویر

شبیه سازی اینترنت اشیا با نرم افزار Cooja

در این بخش راهنمای شبیه سازی اینترنت اشیا با نرم افزار Cooja را در قالب فایل PDF به زبان انگلیسی برای دانلود رایگان قرار داده ایم که یک دستورالعمل گام به گام برای کاربران جدید است که قصد یادگیری این شبیه ساز را دارند.

معرفی شبیه ساز کوجا (Cooja)

امولاتور کوجا (Cooja) یک شبیه ساز یا امولاتور برای شبیه سازی اینترنت اشیا (Internet of Things – IOT) می باشد که در سیستم عامل Contiki (کانتیکی) قرار دارد. کانتیکی یک سیستم عامل متن باز (Open Source) برای سیستم های تحت شبکه با حافظه محدود می باشد. تمرکز سیستم عامل Contiki بر روی وسیله های IoT بی سیم با انرژی محدود و Simulation و Emulation اپلیکیشن های IoT است. کاربرد عمده سیستم عامل کانتیکی در سیستم های روشنایی خیابان ها، مانیتورینگ صدا در شهرهای هوشمند (Smart City)، مانیتورینگ تشعشع و آلارم ها می باشد. سیستم عامل کانتیکی (Contiki) بر روی توزیع های لینوکس (ترجیحا Ubuntu) قابل نصب می باشد.

cooja simulator manua 22745 2 تصویر

شبیه سازی IOT و  WSN

در حالی که نرم افزار شبیه ساز کوجا (Cooja) به عنوان یک ابزار ایده آل برای شبیه سازی اینترنت اشیا (IOT) و شبیه سازی پروتکل RPL در شبکه های حسگر بی سیم (WSN) ثابت شده است، چالش هایی در استفاده از آن وجود دارد که این امر به خاطر عدم وجود مستندات مناسب و کافی برای این شبیه ساز شبکه می باشد.

معرفی آموزش مقدماتی Cooja

این فایل آموزشی (Cooja Simulator Manual) با هدف ارائه یک دستورالعمل گسترده برای استفاده از نرم افزار شبیه ساز کوجا تهیه شده است. از طریق این آموزش شبیه ساز کوجا (Cooja)، افرادی که آشنایی قبلی با این نرم افزار ندارند، قادر به ایجاد پوسته شبکه، جمع آوری مدها، بررسی خروجی با استفاده از پلاگین جمع آوری داده ی سنسور و نیز استفاده از اسکریپت برای تولید نتایج بیشتر خواهند بود. همچنین مباحث پیچیده تر از جمله دستکاری در کد Cooja و استفاده از Cooja در گره های فیزیکی نیز آموزش داده شده است.

cooja simulator manua 22745 3 تصویر

فهرست مطالب راهنمای Cooja

 • معرفی
 • بررسی محیط گرافیکی Cooja
 • راه اندازی و تنظیمات اولیه
 • گزینه های شبکه
 • ویرایشگر اسکریپت و سنسور جمع آوری داده
 • مسیریابی IPv6
 • تنظیم توابع
 • منابع

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab