شبیه سازی توپولوژی ترکیبی شبکه بی سیم با نرم افزار NS3

 • پنجشنبه ۳۰ شهریور ۱۳۹۶
 • بازدید ۴۱۵ نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (72 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

تصویر ns3-wireless-network-topology_21078_1 شبیه سازی توپولوژی ترکیبی شبکه بی سیم با نرم افزار NS3

شبیه سازی توپولوژی ترکیبی شبکه بی سیم

در این مطلب پروژه شبیه سازی توپولوژی ترکیبی شبکه بی سیم به همراه access point و switch را که با استفاده از NS3 شبیه سازی شده است را برای شما عزیزان قرار داده ایم. در ادامه میتوانید جزئیات بیشتری در مورد پروژه مانند، صورت مسئله و سناریو های استفاده شده در شبیه سازی و همچنین فیلم خروجی پروژه را مشاهده کنید.

معرفی پروژه شبیه سازی شده

در این پروژه شبکه وایرلس یک اکسس پوینت و چند کاربر موبایل داریم که در آن یک کاربر خاص تصمیم دارد به یکی از سرور های وب ایمیل یا FTP در شبکه مرتبط شود. نقطه دسترسی یا همان ACCESS POINT به وسیله اترنت به یک سوییچ متصل است و همچنین خود این سوییچ هم به یک روتر (در یک سابنت) و روتر به یک سوییچ دیگری که خود به سروری (در سابنت متفاوت) متصل می باشد و در نهایت کاربر موبایل با یک اتصال از طریق پروتکل TCP به سرور متصل می شود. در صورتی که بر تعداد کاربران افضافه شود، توان عملیاتی و میزان تاخیر کاربر فعلی را با استفاده از شبیه ساز NS3 محاسبه می کنیم.

دو نوع فرضیه داریم که اولی به این صورت است که کاربر موبایل ما به صورت جداگانه و به نقطه دسترسی دیگری که روی همان سوییچ قبلی قرار دارد متصل شود. فرضیه (سناریو) دوم هم به این صورت است که کاربر موبایل به صورت جداگانه به نقطه دسترسی دیگری که بر روی سوییچ جدید قرار دارد متصل شود.

سناریو های ایجاد شده در شبیه سازی

سناریو اول: گره بی سیم متحرک در حال جابه جا شدن از یک نقطه دسترسی به نقطه دسترسی دیگر می باشد و زمانی از شعاع دید نقطه دسترسی اول خارج می شود که در حال دریافت بسته باشد.

سناریو دوم: همه ی گره های موجود به صورت ثابت می باشند و ارسال داده را در همین حالت ثابت انجام می دهند.

میزان تاخیر در سناریو ها

 • میزان تاخیر در سناریو اول ۱٫۵۰۳۷۵۹۳۹۸ است.
 • میزان تاخیر در سناریو دوم ۱٫۱۳۶۳۶۳۶۳۶ است.

میزان توان عملیاتی در سناریو ها

 • میزان توان عملیاتی در سناریو اول ۳۳٫۳۳۳۳۳۳۳۳۳ است.
 • میزان توان عملیاتی در سناریو دوم ۸۳٫۳۳۳۳۳۳۳۳۳ است.

تصویر ns3-wireless-network-topology_21078_2 شبیه سازی توپولوژی ترکیبی شبکه بی سیم با نرم افزار NS3

جدول ۱: جدول میزان تاخیر و توان عملیاتی در سناریو اول و دوم


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab