شبیه سازی حمله DDOS در شبکه LAN با OPNET

  • پنجشنبه ۱۹ شهریور ۱۳۹۴
  • بازدید 1,669 نفر
  • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (239 امتیاز از 54 رای)
    Loading...

opnet 10275 lan ddos 1 تصویر

شبیه سازی حمله DDOS در شبکه LAN با OPNET

در این پست پروژه شبیه سازی حمله DDOS در شبکه LAN با OPNET را به همراه فیلم آموزشی مرحله به مرحله فارسی برای شما کاربران گرامی آماده کرده ایم. در این پروژه نوع کابل ۱۰۰BaseT و پهنای باند آن ۱۰۰ Mbps می باشد. همچنین شبکه ما در اینجا مبتنی بر IP است که تمامی روتر های موجود در سناریو IP-Base می باشند. در این پروژه دو سناریو داریم که در سناریو اول یک شبکه بدون نود حمله کننده DDOS و در سناریو دوم نود حمله کننده DDOS را داریم که باعث کاهش کارایی شبکه می شود.

در حمله DDOS مهاجم با ارسال بسته هایی شبیه به بسته های نرمال سعی در سیلابی کردن ترافیک ماشین هدف دارند. در نتیجه سیستم های تشخیص حمله همه منظوره موفقیت چندانی در تشخیص حملات DDOS ندارد. تولید حملات از کاراندازی سرویس سیلابی ، روی ماشین های قدرتمند امروزی، توسط یک ماشین امکان پذیر نیست. همچنین پی گیری حمله ای که از چند مبدأ متقاوت صورت گرفته باشد، به مراتب مشکل تر از حمله ایست که فقط از یک مبدأ صورت گرفته باشد. در نتیجه مهاجمان می توانند با به خدمت گرفتن صدها و شاید هزاران ماشین مختلف، و تولید حملات از کار اندازی سرویس توسط آنان یک حمله از کار اندازی سرویس توزیع شده (DDOS) را تشکیل دهند و توسط آن هر ماشین قدرتمندی را از کار بیندازند.

توضیحات بیشتر در رابطه با حمله DDOS و تصاویر و فیلم خروجی شبیه سازی حمله DDOS در شبکه LAN را در ادامه مطلب، مطالعه و مشاهده نمایئد.

یک حمله DDOS شامل جرء اصلی است: ۱- فرمانده یا همان مهاجم اصلی ۲- ماشین های میزبان ۳- ماشین قربانی . در مرحله اول حمله، مهاجم اصلی با پیدا نمودن میزبان هایی برای شرکت در حمله، نرم افزار کوچکی برای ارتباط با آنان در آینده، روی آنان نصب می کند. مرحله اصلی حمله، با صدور دستور از طرف فرمانده به سوی میزبان ها، توسط آنان صورت می پذیرد. هر یک از میزبان ها با دریافت این دستور، بسته به نوع دستور، حملات از کاراندازی سرویس سیلابی معرفی شده توسط فرمانده را به سمت ماشین قربانی آغاز می کنند. و به این ترتیب قربانی یک حمله دی داس یا DDOS با سیلی از بسته های ارسالی از نقاط مختلف روبرو می شود، بطوری که نمی تواند بسته های معمول و نرمال را از بسته های مربوط به حمله DDOS تمییز دهد. بدین ترتیب درخواست های کاربران شبکه ماشین قربانی در طول حمله منع می شود.

مدیران شبکه یا سیستم ها، با تشخیص به موقع حملات از کاراندازی سرویس، می توانند برای جلوگیری از منع بیشتر سرویس های کاربران، و یا کشف مهاجمان اقداماتی را انجام دهند. از آنجایی که در تولید حملات DDOS از بسته هایی با ماهیت نرمال استفاده می شود، روش های تشخیص حمله عمومی که بر اساس الگوی بسته ها و یا اتصالات کار می کنند، نمی توانند کارایی چندانی در تشخیص حمله DDOS داشته باشند.

تصویر خروجی ۱:

opnet 10275 lan ddos 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet 10275 lan ddos 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet 10275 lan ddos 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet 10275 lan ddos 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet 10275 lan ddos 6 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  1. تصویر آواتار کاربر 0
    شراره پورقاسمی پنجشنبه , ۳۱ تیر

    سلام دراین پروژه به جای شبکه LAN میشه از شبکه WAN هم استفاده کرد .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab