شبیه سازی خط انتقال هیدرولیک آب با سیمولینک متلب

 • شنبه ۱۱ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بازدید 691 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (44 امتیاز از 9 رای)
  Loading...

matlab enteghal ab 15014 1 تصویر

پروژه شبیه سازی خط انتقال هیدرولیک آب با متلب

در این پست پروژه شبیه سازی خط انتقال هیدرولیک آب را با سیمولینک متلب آماده کرده ایم که بر اساس مدل پارامتر فشرده می باشد. درادامه به توضیحاتی در رابطه با انتقال آب پرداخته و فیلم خروجی این پروژه عمران – آب و فاضلاب قرار داده شده است.

در دنیای امروز تامین و مدریت آب مصرفی شهر ها از چالش های های بزگ به شمار می رود. در کشور های با میانگین بازندگی کم مانند ایران، اهمیت این مسئله دو چندان می شود. سیستم های انتقال آب، یکی از پر هزینه ترین زیر ساختار های شهری محسوب می شود زیرا به سرمایه گذاری بالایی جهت ساخت و نگهداری نیاز دارند.

از این رو تحقیقات مربوط به طراحی بهینه شبکه های توزیع آب با امید صرفه جویی اساسی در هزینه، مد نظر مهندسین است. طراحی بهینه شبکه های توزیع آب شامل شناسایی شبکه لوله با کمترین هزینه می باشد که قارد به تامین تقاضای مورد نیاز و فشار برای هر یک از گره های عرضه می باشد.

در دهه های گذشته کار های بسیاری در ارتباط با بهینه سازی سیستم های آبرسانی و تاسیسات وابسته به آنها انجام شده است. به دلیل توانمنید بالای روش های جستجوی تصادفی مبنی بر هوش مصنوعی در حال مسائل پیچیده بهینه سازی این روش ها به ابزار های اصلی تحقیق مبدل شده اند و در سال های اخیر مورد استفاده زیادی از آنها مشاهده می گردد.

توضیحات بیشتر و فیلم خروجی پروژه شبیه سازی خط انتقال هیدرولیک آب با متلب در ادامه مطلب.

در الگوریتم های بهینه سازی، پارامتر های مهم عبارتند از تعداد جمعیت، تعداد تکرار، نسبت یا درصد تولید مثل و جهش و … در فرآیند بهینه سازی باید در ابتدا میزان این پارامتر ها مشخص شوند. در سال های گذشته برای تعیین پارامتر های مذکور از روش سعی و خطا استفاده می شد و کما کان این روش در برخی از الگوریتم های، مرسوم می باشد. اما ژانگ و همکاران (۲۰۱۳) با یک تغییر در کروموزوم ها و کد گذاری مقدار اولیه ضریب جهش و تولید مثل، مقدار بهینه این دو پارامتر را همراه با فرآیند بهبود، جستجو کرده و به این نتیجه رسیدند که در تعیین پارامتر های مذکور بجای سعی و خطا می توان از خود عملکرد جستجوی تصادفی بهره برد.

در بین الگوریتم ها، تکامل تفضیلی (یا DE) روش نسبتا جدیدی است که اخیرا برای بهینه سازی طراحی سیستم های انتقال آب مورد استفاده قرار گرفته است. پارامتر های متعددی باید در هنگام استفاده از ED تعیین شوند، از جمله اندازه جمعیت، ضریب وزنی جهشی، میزان تولید مثل و راهکار جهش ویژه.

توضیحات ارائه شده از مقاله با عنوان “بهینه سازی چند هدفه شبکه های توزیع آب استفاده از الگوریتم تکاملی تفاضل خود تطبیق” می باشد که از لینک زیر می تونید صورت رایگان دانلود و مطالعه نمایئد.

دانلود مقاله

تصویر خورجی ۲:

matlab enteghal ab 15014 2 تصویر


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  زهرا رضایی دوشنبه , ۱۷ خرداد

  سلام می خواستم یه پروژه سفارش بدم وقت دارید ؟ دوستان سایت شما رو معرفی کردن

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , ۱۷ خرداد

   بله مشکلی نیست لطفا با ایمیل یا گفتگوی آنلاین در ارتباط باشید

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سجاد برزگر دوشنبه , ۱۷ خرداد

  سلام من این پروژرو می خوام بخرم لطفا میشه بگید با چه نسخه ای اجرا میشه نسخه سیستم من 2016 ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , ۱۷ خرداد

   دوست عزیز شبیه سازی خط انتقال هیدرولیک آب رو با نسخه 2013a متلب تست شده و به خوبی کار میکنه

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab