لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (35 امتیاز از 7 رای)
Loading...

arena bime 14412 1 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

پروژه شبیه سازی دفتر بیمه با Arena همراه با داکیومنت

در این پست پروژه شبیه سازی دفتر بیمه را آماده کرده ایم که با توجه به توضیحات زیر انجام شده است. در ادامه به شرح صورت مسئله پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی این پروژه قرار داده شده است.

بر اساس جستجوی گروه ما هیچ نوع بهبودی در مورد دفتر بیمه انجام نشده بود. در شبیه سازی دفتر بیمه ما ۳ نوع مشتری با ۴ خدمت دهنده داریم. اولین مشتری خدمت خود را از خدمت دهنده اول می گیرد و سپس به ترتیب سراغ خدمت دهنده سوم و چهارم می رود و از سیستم خارج می شود. مشتری نوع دوم خدمت را از خدمت دهنده دوم می گیرد و سپس سراغ خدمت دهنده سوم و چهارم می رود و از سیستم خارج می شود.

مشتری نوع سوم ابتدا سراغ خدمت دهنده چهارم رفته و سپس خدمت دهنده سوم و دوباره خدمت دهنده چهارم و بعد از آن از سیستم خارح می شود. هدف از شبیه سازی دفتر بیمه کوتاه شدن صف در روز های کاری شلوغ مانند نزدیک سال نو یا تابستان و میانگین زمانی خدمت دهی هر خدمت دهنده می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی دفتر بیمه با Arena در ادامه مطلب.

در این پروژه شبیه سازی دفتر بیمه دو مدل داریم که در مدل اول تعداد افرادی که در باجه ۴ مغشول به کار هستند ۲ نفر فرض شده (تنظیمات منابع) و در مدل دوم که بهبود یافته مدل اول است، به ۳ افزایش یافته است. یعنی زمانی که کارکنان در باجه های دیگر مشغول به کار نمی باشند به باجه ۴ منتقل می شوند.

شرح ساخت مدل مجازی:

در این مدل از شبیه سازی دفتر بیمه ورود افراد با توزیع بتا انجام می شود که با استفاده از ماژول Assign انواع متفاوت مشتریان که را با decide به دو دسته زن و مرد تقسیم کردیم. سپس همان طور که در مدل مفهومی هم ارائه شد، اول به باجه ۱ می روند اگر پر بود به باجه ۲ و به همین ترتیب برای باجه ۳٫ در صورتی هم که هر سه باجه در حال خدمت دهی باشند، فرد تا خالی شدن باجه منتظر می ماند.

تحلیل مدل وارائه سناریوی بهبود:

سناریوی بهبود در این پروژه شبیه سازی دفتر بیمه به ما کمک می کند تا با توجه افزایش خدمت دهی و یا کاهش هزینه ها، مدل بهتر و با صرفه تری ارائه دهیم. در سناریوی بهبود، کاهش تعداد مشتریان در صف و مدت انتظار مشتریان از ۲ به ۳ در نظر گرفته شده است ولی با استفاده از کارکنان دیگر باجه ها تعداد خدمات دهنده در باجه ۴ را به ۳ افزایش دادیم.

این سناریوی بهبود را بر اساس متوسط زمان در انتظار بودن و متوسط افرادی که در صف هستند ارزیابی می کنیم. در طرح فعلی ما زمان انتظار کمی برای مشتری داریم، ممکن است با این سناریوی بهبود بتوانیم میزانی زمان انتظار را کاهش دهیم و در مقابل رضایت مشتریان افزایش و تعداد مشتریان افزایش می یابد. اگر تعداد زمان منتظر در صف بیش از حد باشد مشتریان منصرف خواهند شده و به کارگزاری های دیگر بیمه مراجعه می کنند و خدمات را از آنها دریافت می نمایند.

مدل مفهمومی:

arena bime 14412 2 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

توزیع زمان بین دو ورود مشتری:

arena bime 14412 3 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

نمودار زمانی استفاده از مدت خدمات دهی:

arena bime 14412 4 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

برخی از نتایج خروجی:

نمودار ۱:

arena bime 14412 5 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنتنمودار ۲:

arena bime 14412 6 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

نمودار ۳:

arena bime 14412 7 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

پس از افزایش خدمات دهندگان در باجه ۴ به ۳ نفر، خروجی زیر به دست آمد:

arena bime 14412 8 شبیه سازی دفتر بیمه با ارنا به همراه داکیومنت

همان طور که ملاحظه می شود، تغییرات چشمگیری در تعداد افراد در صف می بینیم، این در حالی است که تعداد نفرات در صف از ۵۶ به ۲۲ تغییر کرده و زمان انتظار ۶ دقیقه کاهش پیدا کرده است.


جزئیات محصول

قیمت


25,000 تـــــومان

کــد محصــول:14412


توضــیحات:دارای داکیومنت است


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

 • maryam

  سه شنبه , ۴ خرداد

  سلام ببخشید من این ‍‍‍‍‍محصول را خریداری کرده ام چطور به دستم میرسه؟

 • نوآوران گرمی

  چهارشنبه , ۵ خرداد

  سلام، پروژه به محض خرید به ایمیل شده ارسال و با اس ام اس اطلاع رسانی شده است.

 • جواد حکمتی

  یکشنبه , ۱۷ بهمن

  سلام شما تو ارنا شبیه سازی سیستم مخابراتو هم دارید اگه هست آدرسشو می خواستم .