شبیه سازی دفتر پستی با ارنا به همراه گزارش کار

 • شنبه ۳ بهمن ۱۳۹۴
 • بازدید 1,017 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (61 امتیاز از 13 رای)
  Loading...

arena daftare posti 13528 1 تصویر

پروژه شبیه سازی دفتر پستی با ارنا Arena

در این پست پروژه شبیه سازی دفتر پستی با ارنا به همراه گزارش کار را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح صورت مسئله پرداخته و نتایج به دست آمده از این پروژه شبیه سازی با Arena را نشان خواهیم داد.

یک واحد پر رفت و آمد دفتر پستی در میدان امام خمینی که به منظور سرعت دهی به بخش گرفتن سفارشات از مراجعه کنندگان به شبیه سازی این واحد اقدام می کند. توزیع ورود مشتری به این واحد پواسن با ۲= λ در دقیقه است.

این واحد چهار نوع خدمت به مشتریان خود ارئه میدهد که عبارتند از:

پست عادی، پست پیشتاز، پست سفارشی و پست الکترونیکی. ۵۰ % از مراجعه کنندگان به قسمت پست عادی، ۲۵ % به قسمت پست پیشتاز، ۲۰ % به قسمت پست سفارشی و ۵ % به قسمت پست الکترونیکی مراجعه می کنند. از کسانی که به قسمت پست عادی مراجه میکندد ۷ % آنها بعد از شنیدن راهنمایی های کارمند آن بخش که به اندازه نرمال ۲= μ و ۰٫۵= ? طول می کشد به قسمت پست پیشتاز و ۵ % آنها به قسمت پست سفارشی می روند.

توضیحات بیشتر و نتایج به دست آماده پروژه شبیه سازی دفتر پستی با ارنا در ادامه مطلب.

کسانی که به پست عادی مراجه می کنند با توزیع (۳,۴,۶) tring خدمت می گیرند و سود واحد از هر پست عادی ۵۰۰ تومان است. کسانی که به پست پیشتاز مراجعه می کنند با توزیع (۲,۴,۵) tring خدمت می گیرند و سود واحد از هر پست پیشتاز ۱۵۰۰ تومان است.

کسانی که به پست سفارشی مراجعه می کنند به احتمال ۷۰ % پست برون مرزی دارند که با توزیع (۵) Exp خدمت می گیرند و سود واحد از هر پست سفارشی برون مرزی ۵۵۰۰ تومان است. باقی مراجه کنندگان به این واحد که پست سفارشی داخلی دارند با توزیع (۳) Exp3 خدمت می گیرند و سود واحد از هر پست سفارشی داخلی ۳۰۰۰ تومان می باشد.

کسانی که به بخش پست الکترونیکی مراجه می کنند با توزیع (۳/۷) Normal خدمت می گیرند و سود واحد از هر پست الکترونیکی ۱۰۰۰ تومان می باشد. بررسی کنید چند درصد از مراجعه کنندگان در صف ها انتظار می کشند و میانگین مدت انتظار انها را برآورد کنید.

با توجه به اینکه هزینه استخدام یک نیروی جدید ماهانه با حق بیمه ی بازنشستگی و بیمه درمانی ۱۲۰۰۰۰۰ تومان است با استخدام این نیرو با توجه به اینکه به مشتریان بیشتری خدمت رسانی می شود چه تغییری در سود ایجاد میشود؟ اگر ناچار به استخدام نیروی جدید باشیم استفاده از این نیرو در کدام بخش سود ما را بیشینه خواهد کرد ؟

برخی از نتایج به دست آمده از پروژه شبیه سازی دفتر پستی با ارنا :

تصویر خروجی ۱:

arena daftare posti 13528 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

arena daftare posti 13528 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

arena daftare posti 13528 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

arena daftare posti 13528 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

arena daftare posti 13528 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

arena daftare posti 13528 7 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  مهسا دوشنبه , 3 خرداد

  سلام این پروژرو از سایت شما خرید کردم واقعا واسش خیلی زحمت کشیده شده دستتون درد نکنه . فقط تو قسمت خروجی Error میده چه جوری می تونم این مشکلو حلش کنم ؟ ممنون .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 3 خرداد

   لطفا تصویری از خطا رو برامون ایمیل کنید تا بررسی کنیم شاید خطا از ورژن ارنا باشه

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  بهزاد کریمی دوشنبه , 18 بهمن

  سلام موضوعی رو که من واسه پروژم انتخاب کردم دقیقا همونه ولی استاد گفته به همراه داکیومنتش باشه میشه واسه این پروژه کاری کرد ؟

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام نصیری سه شنبه , 3 اسفند

  سلام وقت به خیر نسخه ای رو که تو این پروژه استفاده کردید چیه ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab