شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

 • یکشنبه ۲۴ آبان ۱۳۹۴
 • بازدید 311 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (84 امتیاز از 22 رای)
  Loading...

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

پروژه شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

در این پست پروژه شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena را آماده کرده ایم که در ادامه این سیستم را معرفی و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی این سیستم را نشان خواهیم داد.
یک دستگاه باسکول داریم که در نوع قدیمی آن ماشین های سنگین ابتدا بارگیری می نمایند و سپس به قسمت وزن کشی (باسکول) می روند و به دلیل این که فقط یک باسکول برای تعداد زیادی ماشین سنگین وجود دارد، عموما صف ایجاد می گردد و این مسئله باعث هدر رفت زمان برای راننده ها (شرکت های حمل و نقل) و پرداخت هزینه برای هر بار استفاده از باسکول می شود.
در دستگاهی که ساخته شده این باسکول روی خود ماشین سنگین و روی شاسی نصب میگردد و دستگاه میزان وزن بار را در عرض چند ثانیه اندازه گیری و پرینت می کند و بنابراین با استفاده از این دستگاه نیازی به صبر کردن در صف و انتظار و پرداخت هزینه در هر بار وزن کشی نیست و فقط یک بار دستگاه خریداری می گردد.
توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena در ادامه مطلب.


در حالت عادی ممکن است با باسکول های معمولی مقداری بیشتر بار به ماشین سنگین داده شود و این موضوع باعث می شود که به دلیل وزن بیشتر ماشین سنگین ، سطح جاده به دلیل فشار بیشتر آسیب ببیند و یا در پلیس راه ها به دلیل افزایش وزن راننده جریمه شود. هدف این هست که مزایای این دستگاه نسبت به روش قدیمی که از باسکول های سنتی استفاده می شود، توسط نرم افزار ارنا به صورت یک مدل شبیه سازی شود.

در این سیستم فرض کردیم که هر بار وزن کشی ۵٫۰۰۰ هزار تومان هزینه دارد و ۲۰ درصد وزن کشی در سیستم سنتی دارای وزن غیر مجاز است و توسط پلیس اعمال قانون شده و راننده با جریمه مواجه می شود.
با فرض بالا مشاهده می کنیم (در گزارش کار) که هر کامیون تنها با ۷۹ بار وزن کشی و ۱۱ بار جریمه شدن توسط پلیس مبلغ ۸۰۰٫۰۰۰ تومان قیمت سیستم مدرن وزن کشی را پرداخت می کند و با تغییر روش وزن کشی از سنتی به مدرن سریعا مبلغ هزینه جبران خواهد شد. متوسط زمان انتظار در سیستم مدرن بسیار پایین بوده و زمان انتظار در سیستم سنتی حد اکثر ۱۰۱ دقیقه و به طور متوسط ۴۲ دقیقه بدست آمد.

تصویر خروجی ۱:

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

تصویر خروجی ۲:

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

تصویر خروجی ۳:

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

تصویر خروجی ۴:

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena

تصویر خروجی ۵:

شبیه سازی سیستم باسکول مدرن با ارنا Arena


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  یگانه موحدی سه شنبه , ۴ خرداد

  سلام خسته نباشید از این پروژتون خوشم اومده می خواستم خرید کنم می تونید تو واریز کردن هزینه بهم کمک کنید رمز دوم می خواد ندارم چی کار می تونم بکنم ببخشیدا ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۵ خرداد

   می تونید هزینه رو کارت به کارت کنید و بعد از واریز با اس ام اس اطلاع بدید تا ارسال کنیم

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سلماز زکاوت شنبه , ۲۶ تیر

  سلام ببخشید می تونم بپرسم این پروژتون از چند سناریو تشکیل شده ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمییکشنبه , ۲۷ تیر

   این پروژه در یک سناریو شبیه سازی شده

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab