شبیه سازی سیستم ثبت نام دانشجویان در دانشگاه با ارنا به همراه داکیومنت

university enrollment with arena 21097 1 تصویر

شبیه سازی سیستم ثبت نام دانشجویان در دانشگاه

پروژه شبیه سازی سیستم ثبت نام دانشجویان در دانشگاه را در گرایش های ارشد رشته مهندسی صنایع با نرم افزار Arena همراه با داکیومنت مختصر آماده کرده ایم که در ادامه به تشریح صورت مسئله این پروژه مهندسی صنایع پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی قرار داده شده است.

سناریو شبیه سازی

در عرض دو هفته با زمان بندی مشخصی (دو روز اول هفته مربوط به دو گرایش اول) از ساعت ۸ صبح تا ۲ بعدازظهر (ساعت اداری) ثبت نام انجام می گیرد. این دانشگاه حدود ۱۵۰ نفر دانشجو جهت ثبت نام در گرایش های این رشته (۶ گرایش هر کدام ۲۵ نفر) ظرفیت دارد. اگر در روز های مشخص شده برای هر گرایش فقط تعداد مشخصی که در زیر مشخص شده برای ثبت نام اقدام کنند، این سناریو به چه صورت شبیه سازی خواهد شد.

پارامتر های شبیه سازی

 • گرایش لجستیک و زنجیره تأمین: ۴ نفر
 • گرایش بهینه سازی: ۲۰ نفر
 • گرایش آینده پژوهشی: ۱۰ نفر
 • گرایش مدیریت مهندسی: ۱۲ نفر
 • گرایش کنترل پروژه: ۱۵ نفر
 • گرایش سیستم های مالی: ۱۸ نفر

 یعنی در مجموع فقط ۱۱۹ نفر از ۱۵۰ نفر ثبت نام کردند.

توضیحات بخشی از داکیومنت پروژه

ابتدا ماژول Create را جهت ورود دانشجویان به سیستم قرار می دهیم و سپس با استفاده از ماژول Schedule زمان بندی را برای ورود به سیستم انجام می دهیم که مشخصات آن به شکل زیر می باشد.

university enrollment with arena 21097 2 تصویر

شکل ۲

در ادامه با استفاده از ماژول Decide شروط لازم برای انتخاب هر یک از گرایش ها را به صورت فرضی قرار می دهیم.

university enrollment with arena 21097 3 تصویر

شکل ۳

سپس برای هر یک از گرایش ها، منابع را در نظر می گیریم و مدت زمان استفاده از سیستم را قرار می دهیم که مشخصات آن به شکل زیر می باشد.

university enrollment with arena 21097 4 تصویر

شکل ۴

همیچنین با استفاده از ماژول Schedule زمان بندی را برای منابع انجام می دهیم که مشخصات آن به شکل زیر است (مدت زمان کاری سسیتم ۶ ساعت می باشد از ۸ تا ۱۴). برای تمامی Process ها میزان استفاده از سیستم ۲۰ دقیقه به طور فرضی در نظر گرفته شده است.

university enrollment with arena 21097 5 تصویر

شکل ۵

تصاویری از خروجی شبیه سازی

university enrollment with arena 21097 6 تصویر

شکل ۶ university enrollment with arena 21097 7 تصویر

شکل ۷

university enrollment with arena 21097 8 تصویر

شکل ۸


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  حمیده نجفی شنبه , 13 ژانویه

  سلام من یه پروژه جدید با توضیحات بیشتر در مورد ارنا که بیشتر مربوط به شبکه باشه لازم دارم اگه کنارش فیلم آموزشی هم داشته باشید خیلی عالی میشه.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سیما حسن پور جمعه , 26 ژانویه

  سلام یه پروژه جدید با موضوع شبیه سازی عملکرد کارگران در ساختمان به همراه گزارش کار می خواستم برام تهیه کنید آیا فقط انجامشو دارید ؟

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab