نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو
09194751295 - 09365442247
NoavaranGermi@gmail.com
https://t.me/noavarangermi
https://t.me/noavarangermi_ir

شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

 • دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴
 • بازدید 587 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (70 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

opnet mm1 13396 2 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با OPNET

در ای پست پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح مختصری از سیستم صف MM1 پرداخته و فیلم تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی با OPNET را نشان خواهیم داد.

یک صف MM1 شامل یک بافر FIFO (اولین ورودی – اولین خروجی) که بسته ها به صورت تصادفی با فرآیند پواسون وارد صف می شوند و پردازنده یا سرور (به عنوانت مثال مسیریاب یا سویچ است که در اینجا به تعداد ۱ عدد می باشد). بسته ها را با نرخ سرویس دهی مشخصی از بافر فراخوانی می کند.

در صورتی که میانگیم نرخ ورد بسته ها و میانگین اندازه ی بسته ها از ظرفیت سرویس دهی بیشتر باشد، آنگاه قطعا رفته رفته اندازه ی صف بزرگ تر و بزرگتر خواهد شد. در این پروژه صف M/M/1 در آپنت را شبیه سازی کرده و به این نتیجه رسیده ایم که برای نرخ ورودی اندازه ی بسته ها و ظریفت سرویس دهی مشخصی از بسته ها، طول صف به یک وضیعت ثابتی می رسد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت در ادامه مطلب.

صف M/M/1 عموما با توزیع پواسون که بسته های ورودی را به یک بافر بی نهایت هدایت می کند، نشان داده می شود. زمانی که بسته به سر صف برسد، آنگاه توسط پردازنده یا سرور مورد پردازش قرار می گیرد و سپس به مقصد ارسال می شود.

opnet mm1 13396 1 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

بنابر این مدل صف نیازمند میانگین تولید، صف بندی و سرویس دهی بسته ها است که همه ی این پارامتر ها با ماژول های گره در ویرایشگر گره فراهم می شوند. برای ساخت M/M/1 نیازمند اشیای متعددی در ویرایشگر گره از جمله یک صف و دو پردازنده هستیم. ماژول مبدا بسته ها را تولید می کند و ماژول چاهک، برای ترتیب دادن به بسته های پردازش شده توسط سروز به کار می رود. صف یک بافر، بی نهایت و سرور را مشخص می کند. ماژول پردازنده که همه منظوره است، بلوک مدل را ایجاد می کند. تنظیم های صفات مدل پردازش ماژول، رفتار یک ماژول پردازنده را تعیین می کند.

توضیحات بیشتر و آموزش انجام این شبیه سازی، به همراه پروژه ارائه خواهد شد.

تصویر خروجی ۱:

opnet mm1 13396 3 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

تصویر خروجی ۲:

opnet mm1 13396 4 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

تصویر خروجی ۳:

opnet mm1 13396 5 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

(نمودار میانگین اندازه صف)

تصویر خروجی ۴:

opnet mm1 13396 6 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

(نمودار میانگین تاخیر صف)

تصویر خروجی ۵:

opnet mm1 13396 7 شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

(همپوشانی اندازه صف به طور لحظه ای با میانگین اندازه صف)


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده ویدئو در این باره

جزئیات محصول

قیمت


۴۴,۰۰۰ تـــــومان

کــد محصــول:13396


توضــیحات:دارای آموزش قدم به قدم شبیه سازی


لینک دانلود:

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
  ×

  توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

  ×

  توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab