شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش

 • دوشنبه ۲۸ دی ۱۳۹۴
 • بازدید 1,496 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (120 امتیاز از 25 رای)
  Loading...

opnet mm1 13396 2 تصویر

پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با OPNET

در ای پست پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت به همراه آموزش را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح مختصری از سیستم صف MM1 پرداخته و فیلم تصاویری از خروجی این پروژه شبیه سازی با OPNET را نشان خواهیم داد.

یک صف MM1 شامل یک بافر FIFO (اولین ورودی – اولین خروجی) که بسته ها به صورت تصادفی با فرآیند پواسون وارد صف می شوند و پردازنده یا سرور (به عنوانت مثال مسیریاب یا سویچ است که در اینجا به تعداد ۱ عدد می باشد). بسته ها را با نرخ سرویس دهی مشخصی از بافر فراخوانی می کند.

در صورتی که میانگیم نرخ ورد بسته ها و میانگین اندازه ی بسته ها از ظرفیت سرویس دهی بیشتر باشد، آنگاه قطعا رفته رفته اندازه ی صف بزرگ تر و بزرگتر خواهد شد. در این پروژه صف M/M/1 در آپنت را شبیه سازی کرده و به این نتیجه رسیده ایم که برای نرخ ورودی اندازه ی بسته ها و ظریفت سرویس دهی مشخصی از بسته ها، طول صف به یک وضیعت ثابتی می رسد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی سیستم صف MM1 با آپنت در ادامه مطلب.

صف M/M/1 عموما با توزیع پواسون که بسته های ورودی را به یک بافر بی نهایت هدایت می کند، نشان داده می شود. زمانی که بسته به سر صف برسد، آنگاه توسط پردازنده یا سرور مورد پردازش قرار می گیرد و سپس به مقصد ارسال می شود.

opnet mm1 13396 1 تصویر

بنابر این مدل صف نیازمند میانگین تولید، صف بندی و سرویس دهی بسته ها است که همه ی این پارامتر ها با ماژول های گره در ویرایشگر گره فراهم می شوند. برای ساخت M/M/1 نیازمند اشیای متعددی در ویرایشگر گره از جمله یک صف و دو پردازنده هستیم. ماژول مبدا بسته ها را تولید می کند و ماژول چاهک، برای ترتیب دادن به بسته های پردازش شده توسط سروز به کار می رود. صف یک بافر، بی نهایت و سرور را مشخص می کند. ماژول پردازنده که همه منظوره است، بلوک مدل را ایجاد می کند. تنظیم های صفات مدل پردازش ماژول، رفتار یک ماژول پردازنده را تعیین می کند.

توضیحات بیشتر و آموزش انجام این شبیه سازی، به همراه پروژه ارائه خواهد شد.

تصویر خروجی ۱:

opnet mm1 13396 3 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet mm1 13396 4 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet mm1 13396 5 تصویر

(نمودار میانگین اندازه صف)

تصویر خروجی ۴:

opnet mm1 13396 6 تصویر

(نمودار میانگین تاخیر صف)

تصویر خروجی ۵:

opnet mm1 13396 7 تصویر

(همپوشانی اندازه صف به طور لحظه ای با میانگین اندازه صف)


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab