شبیه سازی سیلاب به روش مونت کارلو و هالتون با متلب

 • چهارشنبه ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۵
 • بازدید 1,227 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (74 امتیاز از 15 رای)
  Loading...

matlab sailaab 15163 1 تصویر

پروژه شبیه سازی سیلاب به روش مونت کارلو و هالتون در MATLAB

در این پست پروژه شبیه سازی سیلاب به روش مونت کارلو را آماده کرده ایم که کاربرد آن در بخش مهندسی عمران (آب،سیالات و هیدرولوژی) می باشد. در ادامه به معرفی روش مونت کارلو پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی این پروژه عمران با متلب قرار گرفته است.

روش مونت کارلو (Monte Carlo):

روش مونت کارلو یک الگوریتم محاسباتی می باشد که به منطور محاسبه نتایج، از نمونه‌ گیری تصادفی استفاده می نماید. روش ‌های مونت کارلو اغلب برای شبیه ‌سازی سیستم ‌های ریاضیاتی، اقتصادی و فیزیکی مورد استفاده قرار می گیرند. در این پروژه نیز برای شبیه سازی سیلاب از روش مونت کارلو و هالتون در متلب استفاده شده است.

عبارت مونت کارلو یک واژه بسیار عمومی است. روش هایی که در این گروه قرار می گیرند، از فنون آمار و احتمالات استفاده می کنند. این روش ها در همه علوم از فزیک هسته ای گرفته تا ژنتیک و اقتصاد، کاربرد پیدا کرده است. البته شیوه ای که این علوم در بکار گیری روش های موند کارلو دارند، بسیار متفاوت از یکدیگر است. اما همگی یک وجه تشابه دارند، یعنی تمامی آنها از اعداد تصادفی برای آزمون و شبیه سازی یک پدیده ای طبیعیی و حقوقی بهره می برند.

بنابراین برای اینکه به یک آزمون عنوان مونت کارلو اطلاق شود، کافی است مشاهده گردد که در آن، از شیوه های خلق اعداد تصادفی، استفاده شده است یا خیر؟ توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی سیلاب به روش مونت کارلو و هالتون در ادامه مطلب.

این نوع از شبیه سازی، به این دلیل که برای اولین بار در قمار خانه های محله مونت کارلو (شهری در کشور موناکو) به کار گرفته شد، روش مونت کارلو نام گرفت. از آنجایی که مونت کارلو، یک فن برای محاسبه نا اطمینانی موجود در پیش بینی یک پیشامد احتمالی (نظیر پدیدار شدن عدد ۶ در یک بار تاس انداختن) است، به آن شبیه سازی اعداد تصادفی نیز می گویند.

روش مونت کارلو نیازمند یک الگوی ریاضی  -آماری با دو جز کلی تعیین پذیر و تصادفی، برای متغیر تحت بررسی است. به منظور روشن شدن بحث، مثال زیر را دنبال کنید. فرض کنید کشف ویژگی های آماری متغیر Y که دارای توابع احتمالی ناشناخته است و امکان نمونه گیری از آن به دلایل فوق الذکر وجود ندارد، موضوع تحقیق باشد.

در ضمن فرض کنید، دانشمندان فعال در زمینه مربوطه نشان داده اند که Y در ارتباط با متغیر یا متغیر های تصادفی دیگر به نام X است که توزیع شناخته شده ای دارد و ارتباط میان این دو نیز در قالب اصول، قوانین و نظریه های قابل قبول اندیشمندان آن حوضه (علم فزیک، شیمی، اقتصاد، مالی و…) معرفی شده است. حال می توان از روش Monte Carlo برای تخمین ویژگی های توزیع Y بهره مند شد.

توضیحات ارائه شده از مقاله ای با عنوان “مروری بر روش شبیه سازی مونت کارلو” می باشد که از لینک زیر می تونید آن را به صورت رایگان دانلود و مطالعه نمائید.

دانلود مقاله

تصاویر خروجی پروژه شبیه سازی سیلاب به روش مونت کارلو:

تصویر خروجی ۱:

matlab sailaab 15163 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

matlab sailaab 15163 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

matlab sailaab 15163 4 تصویر


فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

فیلم آموزش نرم افزار ABAQUS به صورت مقدماتی

مشاهده آموزش نرم افزار آباکوس
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهام شنبه , 1 خرداد

  سلام من این پروژه رو از سایت شما خرید کردم میشه تو اجراش بهم کمک کنید تو اجراش مشکل دارم .

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیشنبه , 1 خرداد

   سلام در کنار پروژه فیلم راهنمای اجرا به نام video.mp4 وجود داره که طبق اون پروژه رو اجرا کنید. اگر باز مشکل تون حل نشد با ایمیل noavarangermi@gmail.com و یا شماره 09194751295 در ارتباط باشید.

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  شاهرخ چهارشنبه , 5 خرداد

  سلام هزینه های پروژهاتون خیلی مناسبه و کیفیت سایتتون هم به نظر من واقعا خوبه .

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  ناصر نصیری دوشنبه , 17 خرداد

  سلام برای این کارتون گزارش کار هم می تونید تهیه کنید اگه میشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , 17 خرداد

   متاسفانه برای تهیه داکیومنت فرصت نداریم

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  یگانه محتوی یکشنبه , 20 تیر

  سلام دستتون درد نکنه من این پروژرو از شما خرید کردم از خریدمم هم راضیم مخصوصا تو هزینه خیلی رعایت خریدارو کردید متشکر ....

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab