شبیه سازی شبکه WAN با آپنت به همراه گزارش کار

 • دوشنبه ۱۱ مرداد ۱۳۹۵
 • بازدید 471 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (96 امتیاز از 20 رای)
  Loading...

opnet wan 16110 1 تصویر

پروژه شبیه سازی شبکه WAN با OPNET

در این پست پروژه شبیه سازی شبکه WAN با OPNET را به همراه گزارش کار آماده کرده ایم که از نسخه ۱۴٫۵ نرم افزار OPNET در این پروژه استفاده شده است. همچنین از مراحل مختلف انجام پروژه نیز اسکرین شات تهیه شده است و در ادامه به توضیحاتی در مورد این پروژه شبکه های کامپیوتری پرداخته و فیلم و تصاویری از خروجی آن قرار داده شده است. در پروژه شبیه سازی شبکه WAN می توان گفت که این پروژه قادر خواهد بود تا برای حل مسئله های همچون “چه رخ می دهد اگر” ، به صورت سازمانی عمل نماید. هدف از این پروژه این است که بیاموزیم که چگونه می توانیم از ویژگی های شبیه ساز شبکه جهت ایجاد و آنالیز مدل های شبکه های کامپیوتری استفاده کنیم.

در این پروژه بر روی Project Editor تمرکز خواهیم کرد و یاد می گیریم که چگونه یک شبکه را در سریع ترین زمان ممکن بسازیم ، چگونه در مورد کارایی شبکه، آمار ها جمع آوری کنیم و در نهایت، چگونه آمار های بدست آمده را تجزیه و تحلیل کنیم. در این پروژه شبیه سازی شبکه WAN از ویرایشگر Project جهت ساخت یک توپولوژی در شبکه های گسترده (WAN) در وسعت کوچک استفاده کرده و آمار هایی جهت جمع آوری انتخاب می کنیم. شبیه سازی را اجرا می کنیم و نتایج بدست آمده را آنالیز می کنیم.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی شبکه WAN با OPNET در ادامه مطلب.

مقیاس و نوع توپولوژی شبیه سازی شده شبکه WAN:

در این پروژه شبیه سازی شبکه WAN ،‌ به منظور گسترش یک شرکت طرحی را ایجاد می کنیم. شرکت مد نظر یک شبکه با توپولوژی ستاره ای (star) را بر روی طبقه اول اداره خود دارا می باشد که ما باید بر روی طبقه دیگر آن نیز یک توپولوژی star دیگر اضافه نماییم. قابل ذکر است که می بایست مطمئن باشم که بار اضافی در این سناریوی “چه رخ می دهد اگر” در شبکه دوم باعث شکست شبکه نشود.

زمانی که قصد ایجاد یک مدل شبکه جدید داریم، می بایست ابتدا یک پروژه و سناریوی جدیدی را ایجاد نماییم. یک پروژه، متشکل گروهی از سناریو های وابسته به یکدیگر می باشد که در آن هر اکتشاف، یک وضع متفاوت شبکه است. هر پروژه می تواند متشکل از چندین سناریو باشد. پس از اینکه یک پروژه جدیدی را ایجاد کردیم، از Startup Wizard جهت برپایی یک سناریو جدید استفاده خواهیم کرد. انتخاب های موجود در Wizard به ما این اجازه را خواهد داد که    تعریف اولین توپولوژی شبکه ، تعریف مقیاس و اندازه شبکه و انتخاب Background map برای شبکه را داشته باشیم.

توضیحات بیشتر و کامل تر در گزارش کار پروژه شبیه سازی شبکه WAN با OPNET آمده است.

تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی شبکه WAN با آپنت :

تصویر خروجی ۱:

opnet wan 16110 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet wan 16110 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet wan 16110 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet wan 16110 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet wan 16110 6 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  رضا سعادت شنبه , ۱۵ آبان

  سلام ای پروژرو تو شبکه LAN با سورس کدش لازم داشتم آمادشو تو سایت دارید ؟

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  سلماز صابری یکشنبه , ۲۶ دی

  سلام روند کاری این پروژرو می تونید کمی تعییر بدین منتظر پاسختونم متشکر .

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab