شبیه سازی شبکه WiFi با چند نقطه دسترسی در متلب

wifi simulations in matlab 22196 1 تصویر

شبیه سازی شبکه WiFi با نرم افزار MATLAB

در این بخش پروژه شبیه سازی شبکه WiFi با چند نقطه دسترسی را در نرم افزار MATLAB به همراه کامنت گذاری کدها آماده کرده ایم که عملکرد یک قانون ارتباط را بر اساس انتخاب تصادفی نقاط دسترسی در شبکه WiFi نشان می دهد که در آن نقاط دسترسی ثابت و کاربران بر اساس فرآیند پوآسون به دست می آید.

معرفی وای فای (WiFi)

وای فای (Wi-Fi) یک نام تجاری می باشد که از طرف اتحادیه وای فای (Wi-Fi Alliance) ثبت گردیده و علامتی است که این اتحادیه به محصولاتی که مورد تأیید این اتحادیه برای کار در شبکه محلی بی ‌سیم تحت استاندارد IEEE 802.11 می ‌باشد، اعطا می ‌کند.

با فناوری WiFi ارتباطی با قدرت بیشتر از بلوتوث ایجاد می گردد که در حالت عادی در برد آن در حدود ۲۰ متر می باشد. ارتباط وای فای بیشتر بر اساس ارتباط شبکه اینترنت به صورت بی ‌سیم تأکید دارد و همین موضوع دلیل محبوب شدن بسیار گسترده آن در سراسر جهان شده ‌است. به کمک این فناوری می توان در مسافرت، هواپیما یا هتل بوسیله گوشی موبایل یا رایانه همراه به اینترنت اتصال پیدا کرد.

سیستم وای فای (Wi-Fi) که همان استاندارد IEEE 802.11 می باشد، در مدل ‌های ۸۰۲٫۱۱g و ۸۰۲٫۱۱b استفاده می شوند و استاندارد اصلی آن IEEE802.11b می باشد. در مدل فوق حداکثر سرعت انتقال اطلاعات ۱۱Mbps بوده و از فرکانس رادیویی ۲/۴ گیگاهرتز استفاده بهره می برد. به منظور سرعت بخشیدن به این استاندارد مدل دیگری نیز به نام ۸۰۲٫۱۱n تشکیل شده که سرعت انتقال را حداقل تا ۲۰۰Mbps افزایش می ‌دهد. افزایش سرعت در استاندارد ۸۰۲٫۱۱n به جهت بکارگیری سیستم ‌های چند آنتنه (multiple-input and multiple-output – MIMO)، استفاده هم‌ زمان از دو محدوده فرکانسی ۲٫۴ و ۵ گیگاهرتز و همچنین برخی تکنیک ‌های خاص در دسترسی محیط (Medium Access-MAC) است.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

wifi simulations in matlab 22196 2 تصویر wifi simulations in matlab 22196 3 تصویر wifi simulations in matlab 22196 4 تصویر wifi simulations in matlab 22196 5 تصویر wifi simulations in matlab 22196 6 تصویر wifi simulations in matlab 22196 7 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

    لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

    مشاهده لیست کامل
    مشاهده لیست کامل
    socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab