شبیه سازی مقایسه پروتکل های AODV-DSR-TORA-DSDV با آپنت

 • چهارشنبه ۳۰ دی ۱۳۹۴
 • بازدید 673 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (106 امتیاز از 22 رای)
  Loading...

opnet aodv dsr tora 13445 1 تصویر

پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل های AODV-DSR-TORA-DSDV با OPNET

شبیه سازی مقاله Comparison of Ad-hoc Reactive Routing Protocols using OPNET Modeler

در این پست پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل های AODV-DSR-TORA-DSDV با آپنت را با عنوان مقاله Comparison of Ad-hoc Reactive Routing Protocols using OPNET Modeler آماده کرده ایم می توانید در ادامه فیلم و تصاویری از نتایج به دست آمده از این پروژه شبیه سازی را مشاهده و مقاله را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

در این پروژه ۴ پروتکل واکنش گرا در شبکه MANET با نام های DSR ، DSDV ، AODV و TORA از لحاظ سرعت، زمان، مسیریابی و واکنش ارزیابی شده اند.

شبکه موردی متشکل از چند گره متحرک است که یک کانال رادیویی یکسان را به اشتراک می گذارد. در این اشتراک و نحوه استفاده از کانال رادیویی هیچ گونه مدیریتی چه به طور متمرکز و چه به صورت گسترده و جود دارد. به علت ناپایداری شبکه های موردی، بحث پیدا کردن و نگه داشتن مسیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

شبکه های MANET ترکیبی از گره های یکسان هستند که بدون هیچ گونه کنترل مرکزی و بصورت بدون سیم با یکدیگر ارتباط برقرار میکنند. به علت طبیعت ناپایدار شبکه های موردی سیار موله کشف و نگهداری مسیر از همیت خاصی برخوردار است. دو عامل فقدان پهنای باند زیاد و انرژی محدود در هر گره، سبب می شود که به دنبال یک شیوه مسیریابی مقرون به صرفه باشیم.

توضیحات بیشنر، فیلم و تصاویری از پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل AODV-DSR-TORA-DSDV با آپنت در ادامه مطلب.

انتقال بسته ها در این شبکه، طی یک سری عملیات پیوسته ذخیره سازی و ارسال مجدد، توسط مجموعه ای از گره های واسط و میانی صورت می گیرد و هدف از مسیریابی آن است که یک بسته داده بصورت مطمئن از مبدا به مقصد انتقال یابد. علاوه بر این، کمینه کردن تاخیرها نیز، از دیگر اهداف مسیریابی می باشد.

پروتکل های مسیریابی متعددی برای این شبکه ها ارائه شده است که هر کدام دارای ویژگی ها، معایب و مزایای خاصی را شامل می شوند. از نقطه نظر شیوه برنامه ریزی، پروتکل های مسیریابی بر دو نوع مبتنی بر جدول و مبتنی بر تقاضا تقسیم می شوند. یکی از مشهور ترین پروتکل های مسیریابی برای شبکه های موردی سیار پروتکل AODV می باشد.

تصاویر خروجی پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل های AODV-DSR-TORA-DSDV با آپنت :

تصویر خروجی ۱:

opnet aodv dsr tora 13445 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet aodv dsr tora 13445 3 تصویر

تصویر خروجی ۳:

opnet aodv dsr tora 13445 4 تصویر

تصویر خروجی ۴:

opnet aodv dsr tora 13445 5 تصویر

تصویر خروجی ۵:

opnet aodv dsr tora 13445 6 تصویر

تصویر خروجی ۶:

opnet aodv dsr tora 13445 7 تصویر

تصویر خروجی ۷:

opnet aodv dsr tora 13445 8 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab