شبیه سازی مقایسه پروتکل AODV و OLSR با آپنت OPNET

 • یکشنبه ۲۰ دی ۱۳۹۴
 • بازدید 756 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (88 امتیاز از 18 رای)
  Loading...

opnet aodv olsr 13235 1 تصویر

پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل AODV و OLSR با OPNET

شبیه سازی مقاله AODV and OLSR Routing Protocols in MANET

در این پست پروژه شبیه سازی مقایسه پروتکل AODV و OLSR با آپنت OPNET را با عنوان مقاله AODV and OLSR Routing Protocols in MANET به همراه ترجمه مقاله و فیلم آموزش فارسی مرحله به مرحله آماده کرده ایم که در ادامه می توانید فیلم و تصاویری از نتایج به دست آمده آن را مشاهده و مقاله را نیز به صورت رایگان دانلود نمائید.

شبکه متحرک شبکه ای است که موقعیت نسبی گره های تشکیل دهنده آن در حال تغییر باشد. پروتکل مسیریابی باید بتواند تحرک گره ها را مدریت کند و بسته های انتقال یافته را به طرز صحیحی به مقصد برسان به طوری که هیچ یک از دو طرف ارتباط از وجود تحرک در گره های شبکه مطلع نشوند.

یکی از انواع شبکه های بیسیم که بسیار مورد توجه قرار گرفته است، شبکه های Ad hoc می باشند که از تعدادی گره متحرک تشکیل شده است و از هیچ گونه مرکزیت کنترلی در مسیریابی بسته های خود استفاده نمی کند. این گونه شبکه ها در موقعیت های خاص که وجود مرکزیت یا پشتوانه سیمی از لحاظ فزیکی غیرممکن است و یا از لحاظ اقتصادی مقرون به صرفه نمی باشد، کاربرد دارند مانند کنفرانس های علمی، ارتباطات نظامی، نجات آسیب دیدگان بلایای طبیعی و …

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویر خروجی و دانلود رایگان مقاله شبیه سازی مقایسه پروتکل AODV و OLSR با آپنت OPNET در ادامه مطلب.

همانطور که اشاره شد، مسیریابی در شبکه های ادهاک نیز پیچیده خواهد بود. پس از بررسی های صورت گرفته بر روی پروتکل های به کار رفته برای شبکه های سیمی ، پژوهشگران به این نتیجه رسیده اند که این پروتکل ها به علت ساختار خود برای این شبکه ها مناسب نیستن چون در حضور تحرک شبکه ، سرباره ی مسیریابی زیادی ایجاد می کنند که با توجه به منابع محدود این شبکه ها مشکل زا خواهند بود. لذا در راستای حل مشکل مذکور، پروتکل های مانند AODV و OLSR برای شبکه های ad hoc طراحی شده است.

تصویر خروجی ۱:

opnet aodv olsr 13235 2 تصویر

تصویر خروجی ۲:

opnet aodv olsr 13235 3 تصویر


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab