شبیه سازی موج دریا با نرم افزار متلب MATLAB

 • پنجشنبه ۹ مهر ۱۳۹۴
 • بازدید 985 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (98 امتیاز از 24 رای)
  Loading...

matlab amvaj darya 2 تصویر

پروژه شبیه سازی موج دریا با نرم افزار متلب MATLAB

در این پست شبیه سازی موج دریا با نرم افزار متلب MATLAB را آماده کرده ایم که در آن ارتفاع و قدرت امواج قابل تنظیم است. در فیلم اجرای پروژه که در ادامه مطلب قرار داده ایم، نحوه تنظیم ارتفاع و قدرت امواج و نمایش نتیجه آن به صورت شبیه سای شده، قابل مشاهده است.

موج یکی از پدیده های مهم و تعیین کننده در مناطق ساحلی و نیز مهم ترین پارامتر در کلیه مسایل و مطالعات مهندسی سواحل و مهندسی فراساحلی است. سازه های دریایی از قبیل سکوهای اکتشاف، حفاری و استخراج نفت و یا پایانه های حمل و نقل نفت خام همواره در معرض امواج ناشی از باد قرار دارند.

مقدار نیروهای دینامیکی وارد شده به سازه های دریایی نظیر سکوها، موج شکن ها و اسکله ها در اثر برخورد امواج، عاملی بسیار مهم در تعیین پایداری و طرح اجزای مختلف برای مهندسین در طراحی سازه های دریایی محسوب می شود. همچنین در صنعت شیلات، بنادر و دریانوردی، مدیریت بنادر، حمل و نقل دریایی، فعالیت های نفتی و آلودگی های دریایی و در تبادل هوا آب و سایر پدیده های فصل مشترک هوا دریا، از اهمیت خاصی برخوردار است.

توضیحات بیشتر و فیلم اجرای پروژه شبیه سازی موج دریا با نرم افزار متلب MATLAB در ادامه مطلب.

در مطالعات انتقال رسوب نیز ارتفاع موج پارامتری است که به طور مستقیم در محاسبه نرخ انتقال رسوبات موثر بوده و میزان این انتقال حساسیت شدیدی نسبت به این پارامتر دارد. بنابراین عدم آگاهی از مشخصات امواج در زمان و مکان معین، می تواند خسارات جانی و مالی فراوانی را به بار آورد. به این ترتیب جهت کاربرد در موارد مختلف، در اختیار داشتن آمار مختلف از مشخصات امواج و پی شبینی آنها جزو اساسی ترین شرایط لازم است.

امواج ناشی از باد عمده ترین امواج مشاهده شده در دریا هستند و بیشترین اثر را بر فعالیت های بشری در محیط دریا دارند. از این رو، طی چند دهه گذشته روش ها و مدل های مختلفی اعم از روابط تجربی و مدل های ریاضی توسعه یافته اند که میان سرعت باد و پارامترهای موج از قبیل ارتفاع آن به صورت مستقیم یا غیر مستقیم رابطه ای برقرار می کنند.

رفتار امواج تاحد زیادی به رابطه بین اندازه موج و عمق آبی که در آن حرکت می کنند بستگی دارد. سرعت امواج معمولا وابسته به طول موج آنها است و بیشترترین تندی مربوط به امواجی با طول موج بلند است. فرایند رشد موج علاوه بر سمت و تندی باد، به مدت وزش باد و فاصل های که نقطه مورد نظر دور از ساحل واقع شده (طول موجگاه)، بستگی دارد.

matlab amvaj darya 1 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab