شبیه سازی و انطباق مخزن سه بعدی با شبکه عصبی انتها به انتها در پایتون

 • چهارشنبه ۱۰ آذر ۱۴۰۰
 • بازدید 82 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (15 امتیاز از 3 رای)
  Loading...

reservoir simulation python 23728 1 تصویر

شبیه سازی و انطباق مخزن سه بعدی با شبکه عصبی در Python

در این بخش دانلود رایگان پروژه شبیه سازی و انطباق مخزن سه بعدی با شبکه عصبی انتها به انتها به زبان python همراه با گزارش کار فارسی آماده کرده ایم که براساس مقاله End-to-end neural network approach to 3D reservoir simulation and adaptation انجام شده است. در ادامه توضیحاتی از چکیده مقاله آورده شده و لینک دانلود رایگان پروژه و مقاله پایه قرار داده شده است.

شبیه سازی و انطباق مخزن

شبیه سازی و انطباق مخز (تطبیق تاریخچه ای) یکی از چالش های مهندسان مخزن می باشد. در حالی که مجموعه ای از مدل ها با فرض در دسترس بودن همه پارامترهای اولیه زمین شناسی و با هدف حل مشکل شبیه سازی عمل می کنند، گروه دیگری از مدل ها پارامترهای زمین شناسی را تحت مدل شبیه سازی رو به جلو ثابت می کنند تا با داده های تولید مطابقت داشته باشد. این موضوع منجر به ایجاد مشکلات زیادی برای مهندسان مخزن و توسعه دهندگان طرح های محاسباتی کارآمد و جدید می شود.

reservoir simulation python 23728 2 تصویر

معرفی پروژه

در این پروژه یک رویکرد یکپارچه برای شبیه سازی مخازن و مشکلات سازگاری ارائه می شود. یک مدل شبکه عصبی واحد اجازه می دهد تا از پارامترهای اولیه زمین شناسی مدل مخزن سه بعدی از طریق متغیرهای حالت پویا به میزان تولید چاه و انتشار گرادیان backward به هر ورودی و متغیر مدل منتقل گردد. برازش مدل و سازگاری پارامترهای زمین شناسی به مشکل بهینه سازی در بخش های خاصی از همان مدل شبکه عصبی تبدیل می شوند. جهت پیدا کردن راه حل بهینه می توان از روش های بهینه سازی استاندارد مبتنی بر گرادیان (Gradient) استفاده نمود. ما در این پروژه به کمک مدل میدان نفتی واقعی و نرخ تولید تاریخی نشان می دهیم که راه حل پیشنهاد شده امکان شبیه سازی مخزن و تطبیق تاریخچه ای را با بهره مندی از چندین مرتبه شبیه سازی سرعت افزایش می دهد. در آخر، برای گسترش این پروژه ما یک چارچوب DeepField مبتنی بر python به صورت منبع باز و رایگان ارائه می دهیم که امکان پردازش استاندارد مدل های مخزن و باز تولید رویکرد ارائه شده در این مقاله را فراهم می سازد.


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ اینترنت اشیا بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبکه SDN شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه شبکه عصبی پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab