شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF با سی شارپ

 • سه شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵
 • بازدید 272 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (39 امتیاز از 8 رای)
  Loading...

شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF با سی شارپ

پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF در سی شارپ

در این پست پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ را آماده کردیم که در ادامه به معرفی این پروژه شبکه پرداخته و فیلم عملکرد آن به همراه تصاویری از محیط پروژه قرار داده شده است. فیلم نحوه عملکرد پروژه به صورت آنلاین نیز قابل مشاهده است. در ادامه با ما همراه باشید.

پروتکل مسیریابی OSPF:

پروتکل مسیریابی OSPF یک پروتکل پیچیده link-State است. پروتکل های مسیریابی link-State بسیار سریع و دقیق تر، مسیر مناسبی را به منظور رسیدن به مقصد در مقایسه با پروتکل های مسیربابی Distance Vector بدست می آورد. روترها به کمک الگوریتم link-State یک نقشه از شبکه تولید می کنند و آنها از این طریق می توانند بهترین مسیر را طور دقیق انتخاب کنند. پروتکل مسیریابی OSPF از الگوریتم link-State جهت محاسبه و همچنین انتخاب بهترین و کوتاه ترین مسیر به تمامی مقصد های شناخته شده استفاده می کند.

در توصیف دیگر، پروتکل OSPF یک پروتکل مسیریابی درونی است یعنی درون یک شبکه خودمختار و مستقل (شبکه AS) بکار گرفته می شود، از این لحاظ همانند سایر پروتکل های مسیریابی عمل میکند. ولی برخلاف این پروتکل ها هسته آن مبتنی بر الگوریتم LS است. به این دلیل همگرایی جداول مسیریابی در آن بسیار سریع و تضمینی می باشد.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از محیط پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF در سی شارپ در ادامه مطلب.

روش سیل آسا (Flooding):

از لحاظ بهنگام سازی هر مسیریاب اطلاعات مربوط به مسیریاب های مجاور و هزینه هر لینک را گردآوری کرده و به روش سیل آسا برای سایر مسیریاب های هم ناحیه می نماید. تمامی مسیریاب ها درون ناحیه این اطلاعات را دریافت کرده و بر اساس آنها جداول مسیریابی توپولوژی کل ناحیه را به درستی مشخص می کند و موضوع عدم همگرایی جدول مسیریابی و عدم تشابه این جداول در مسیریاب های مختلف منتفی است.

شبکه AS:

شبکه AS یک شبکه بزرگ و مستقل که دارای هویت یکتا می باشد و تحت مدیریت واحد سازماندهی و پیکربندی می شود. یک شبکه AS ممکن است، صدها شبکه کوچک و بزرگ درونی را شامل شود.

ناحیه یا Area:

درون هر شبکه AS تعدادی ناحیه تعریف می شود. هر ناحیه مجموعه ای از شبکه های متصل بهم است که توسط مسیریاب های درونی بهم متصل می شوند. ویژگی نواحی آن است که مسیر های پیچیده و متعدد با دیگر نواحی ندارند و لازم نیست نواحی دیگر را بدانند.

ستون فقرات (OSPF Backbone) OSPF:

ستون فقرات OSPF مجموعه ای از مسیریاب ها می باشد که بجای اتصال شبکه ها به یکدیگر نواحی را به هم متصل می کنند. مجموعه این مسیریاب ها به همراه لینک های ما بین آنها، ستون فقرات OSPF را تشکیل می دهند.

مسیریاب ABR:

هر مسیریاب که ارتباط بین نواحی و ستون فقرات را برقرار نماید، مسیریاب ABR می باشد.

تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF به زبان سی شارپ:

تصویر خروجی ۱:

شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF با سی شارپ

تصویر خروجی ۲:

شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF با سی شارپ

تصویر خروجی ۳:

شبیه سازی پروتکل مسیریابی OSPF با سی شارپ


شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

شبیه سازی شبکه های کامپیوتری و مخابراتی

مشاهده پروژه ها و مقالات شبیه سازی شده
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  راحله سلطانی دوشنبه , ۲۶ مهر

  سلام این پروژه با نرم افزار c هم قابل انجامه اگه قابل انجام باشه یه سفارش داشتم ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیپنج شنبه , ۲۹ مهر

   بله در صورت درخواست می تونیم با سی هم براتون انجام بدیم

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  امیر پور قاسمی چهارشنبه , ۱۲ آبان

  سلام یه برنامه با سی شارپ دارم تو یکی دو جاش گیر کردم شما می تونید راهنماییم کنید ؟ متشکر

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیچهارشنبه , ۱۲ آبان

   باشه صورت مسئله پروژه مورد نظر رو به همراه کدهای آن تا جایی که کار کردید در ایمیل بفرستید تا بررسی بشه.

 3. تصویر آواتار کاربر 0
  آرمین شاهد سه شنبه , ۲۵ آبان

  سلام من یه برنامه دارم با سی شارب که توش دچار مشکل شدم نمیدونم چیکار کنم موقع اجرا تو یکی از کدها این خطا رو میده تو رو خدا حلال کنید هر وقت گیر می کنم به سایت شما مراجعه می کنم . خطای برنامه : An unhandled exception of type 'System.Net.Sockets.SocketException' occurred inSystem.dll

 4. تصویر آواتار کاربر 0
  سجاد عدیب یکشنبه , ۲۲ اسفند

  سلام همین پروژرو با پروتکل tcp می خوام می تونید برام تهیه کنید به همرام داکیومنت هزینشو هم مشخص کنید لطفا ؟

 5. تصویر آواتار کاربر 0
  عرفان فهیم یکشنبه , ۱ مرداد

  سلام می تونید قبل خرید تصویر گرافیکی پروژه شبیه سازی پروتکل مسیریاب OSPF رو برام عوض کنید اگه تو هزینش هم تغییری ایجاد بشه مسئله ای نیست قبول می کنم.

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیدوشنبه , ۲ مرداد

   نمونه فیلم از خروجی پروژه به ایمیلتون ارسال شد

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab