لوگوی سایت نوآوران گرمی
نوآوران گرمی | مرجع فیلم های آموزشی و همیار دانشجو

شماره های پشتیبانی

09194751295 - 09365442247

NoavaranGermi@gmail.com

شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (79 امتیاز از 16 رای)
Loading...

opnet zigbee 18022 1 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

پروژه شبیه سازی پروتکل ZigBee با OPNET

پروژه شبیه سازی پروتکل ZigBee با نرم افزار OPNET را به همراه گزارش کار در این پست آماده کردیم که در ادامه به معرفی این پروژه و خود پروتکل زیگ بی پرداخته شده و فیلم و تصاویری از خروجی شبیه سازی قرار داده شده است.

معرفی پروژه شبیه سازی پروتکل ZigBee:

در این شبیه سازی ۲۰ سنسور در فضای ۷۰ هکتاری با یک آنتن جمع آوری داده داریم، فاصله از آنتن دریافت کننده ۱۸ متر و ارسال داده در هر ۳ ساعت است و فاصله از آنتن دریافت کننده ۲۵ متر و ارسال داده در هر ۳ ساعت میباشد. فاصله از آنتن دریافت کننده ۶۲ متر و ارسال داده در هر ۵ ساعت است، فاصله از آنتن دریافت کننده ۹۵ متر و ارسال داده در هر ۵ ساعت است، فاصله از آنتن دریافت کننده ۶۵ متر و ارسال داده در هر ۳ ساعت است.

فاصله از آنتن دریافت کننده ۷۵ متر و ارسال داده هر ۳ ساعت است و فاصله از آنتن دریافت کننده ۸۶ متر و ارسال داده در هر ۵ ساعت میباشد، فاصله از آنتن دریافت کننده ۱۳۶ متر و ارسال داده در هر ۵ ساعت است، فاصله از آنتن دریافت کننده ۱۰۶ متر و ارسال داده در هر ۵ ساعت است، فاصله از آنتن دریافت کننده ۴۵ متر و ارسال داده در هر ۱ ساعت است.

توضیحات بیشتر، فیلم و تصاویری از خروجی پروژه شبیه سازی پروتکل ZigBee با نرم افزار OPNET در ادامه مطلب.

آنتن دریافت کننده اطلاعات، در ارتفاع پایه ۴ متر قرار دارد، همچنین تمامی آنها wireless می باشند و خروجی آنتن با سیم به سرور اصلی وصل می شود. همینطور از هر سنسور ۲ عدد به فاصله ۱۰ متر از هم صورت موازی قرار می گیرند پروتکل مورد استفاده ما در این شبکه زیگ بی می باشد.

معرفی پروتکل ZigBee:

زیگ بی یک استاندارد ارتباطی قدرتمند برای شبکه ‌های شخصی بی ‌سیم است، پروتکل ZigBee بر اساس لایه فیزیکی و کنترل دسترسی رسانه استاندارد IEEE802.15.4 بنا نهاده شده است. زیگ بی لایه شبکه و کاربردی و همچنین سرویس‌ های امنیتی را بر روی آن تعریف می کند و همچنین برای دستگاه ‌هایی با مصرف توان کم، هزینه کم و قابلیت اطمینان بالا به وجود آمده است.

کاربرد های پروتکل ZigBee:

بر اساس این خصوصیات اتحادیه زیگ بی کاربرد های آن را در زمینه ‌های بسیاری نظیر انرژی هوشمند، حوزه سلامت، مخابرات و سرویس ‌های خرید و فروش توسعه داده است. وظایفی نظیر تشکیل شبکه پویا، تخصیص آدرس، مسیریابی و مدیریت شبکه بر عهده لایه شبکه در استاندارد زیگبی می باشد که در واقع قلب این استاندارد محسوب می ‌شود.

زیگبی قادر است تا بیش از ۶۴۰۰۰ نود را در شبکه پشتیبانی می ‌کند. در یک شبکه زیگبی، به هر نود یک آدرس کوتاه منحصر به فرد ۱۶ بیتی به صورت توزیع شده اختصاص می ‌یابد.

تصاویری از خروجی شبیه سازی شبیه سازی پروتکل ZigBee در OPNET:

 تصویر خروجی ۱:

opnet zigbee 18022 2 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۲:

opnet zigbee 18022 3 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۳:

opnet zigbee 18022 4 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۴:

opnet zigbee 18022 5 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۵:

opnet zigbee 18022 6 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۶:

opnet zigbee 18022 7 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار

 تصویر خروجی ۷:

opnet zigbee 18022 8 شبیه سازی پروتکل ZigBee در آپنت به همراه گزارش کار


جزئیات محصول

قیمت


50,000 تـــــومان

کــد محصــول:18022


توضــیحات:گزارش کار و فیلم نحوه اجرا دارد


لینک دانلود:

×

توجه: در صورت سفارش ( انجام شبیه سازی - برنامه نویسی و ...) در موضوعات بالا می توانید به صورت آنلاین با ما در تماس باشید.

×

توجه: اگر در موضوعات بالا تخصص دارید می توانید با ما همکاری کرده و برای خود کسب درآمد کنید.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

socket programing آموزش برنامه نویسی بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه برای درس مهندسی اینترنت بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه رایگان matlab پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab پروژه کارشناسی به همراه داکیومنت

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو در باره این مطلب ثبت کنید

  • الینا حیدری

    چهارشنبه , ۲۲ دی

    سلام خدمت دوستان گرامی پروژه خوبیه خیلی پسند کردم ولی من با پروتکل دیگه ای اونو نیاز دارم امکان داره کارم راه بیفته تا هفته آینده قراره به استاد تحویل بدم با التماس راضیش کردم می تونم با هاتون تماس تلفنی در رابط با این موضوع داشته باشم متشکر .