شبیه سازی پر کردن و بسته بندی بطری ها با ارنا به همراه داکیومنت

 • چهارشنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۷
 • بازدید 62 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (10 امتیاز از 2 رای)
  Loading...

bottle simulation with arena 22416 1 تصویر

شبیه سازی پر کردن و بسته بندی بطری ها در Arena

در این بخش پروژه شبیه سازی پر کردن و بسته بندی بطری ها با نرم افزار Arena همراه با داکیومنت آماده کردیم که در ادامه به توضیح صورت مسئله پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی ها قرار داده شده است.

معرفی سناریو شبیه سازی

بطری ها با زمان های بین ورود نمایی با میانگین ۲ دقیقه به ابتدای خط تولید وارد می شوند. در ایستگاه اول بطری ها توسط یک دستگاه پر کننده پر می شوند. در این دستگاه محدودیت فضا برای بطری های ورودی وجود ندارد و دستگاه پر کننده بطری ها را در دسته های (Batch) پنج تایی به صورت همزمان پر می کند. زمان پر کردن هر دسته از بطری ها به صورت یکنواخت بین ۳ تا ۵ دقیقه توزیع شده است. سپس کل دسته پنج تایی بطری ها به ایستگاه بعدی منتقل می شوند تا عملیات بسته بندی و مهر و موم روی آنها انجام گیرد. ظرفیت صف این ایستگاه ۱۰ بطری است و اگر در این صف به اندازه کافی برای کل دسته پنج تایی بطری ها جا نباشد، دستگاه پر کننده تا زمان خالی شدن جا، بلوکه می شود.

همچنین دستگاه پر کننده ممکن است خراب شود که زمان بین خرابی آن از توزیع نمایی با میانگین ۵۰ دقیقه برخوردار است و مدت زمان خرابی آن توزیع مثلی از پارامتر های (۱۰ ، ۵ ، ۲) پیروی می کند. عملیات دسته بندی و مهر و موم روی دسته های سه تایی بطری ها به طور همزمان انجام می گیرد و دقیقا ۳ دقیقه طول می کشد و پس از این مرحله بازرسی انجام می گیرید. ظرفیت صف قسمت بازرسی نیز ۱۰ بطری بوده و بازرسی هر بطری دقیقا ۱٫۴۵ دقیقه طول می کشد. سوابق گذشته نشان می دهد که ۸۰ درصد از بطری ها پس از طی مرحله بازرسی بدون مشکلی تشخیص داده شده و سیستم را ترک می کنند و بقیه برای تصحیح حجم به یک ایستگاه دوباره کاری منتقل می شوند.

ایستگاه دوباره کاری یک ماشین دارد و ظرفیت صف آن نامحدود است. مدت زمان دوباره کاری توزیع یکنواخت بین ۱ تا ۴ دقیقه دارد. بطری ها پس از دوباره کاری برای بازرسی مجدد به ایستگاه بازرسی بازگردانده می شوند و در صف بخش بازرسی با اولویت بالاتری نسبت به بطری هایی که دوباره کاری نشده امد قرار می گیرند. زمان بازرسی بطری های دوباره کاری شده نصف زمان بازرسی حالت عادی است. توجه کنید که یک بطری ممکن است بیش از یک دفعه از بخش بازرسی عبور کند.

bottle simulation with arena 22416 2 تصویر

یک مدل در نرم افزار Arena برای سیستم تولیدی فوق ایجاد نمائید و مدل مورد نظر را برای مدت یک سال شبیه سازی کنید. فرض کنید که یک سال شامل ۳۶۵ روز کاری ۸ ساعته است. به کمک شبیه سازی مقادیر زیرا را تخمین بزنید:

 • الف: متوسط تعداد بطری ها در صف هر ایستگاه
 • ب: درصد اشغال هر ایستگاه
 • ج: متوسط زمان حضور بطری ها در سیستم
 • د: توزیع (هیستوگرام) زمان حضور بطری ها در سیستم به کمک پنج بار
 • ه: درصد مربوط به هر یک از حالات هر ایستگاه (مشغول، آزاد، خراب، بلوکه)

تصاویر خروجی پروژه ارنا

bottle simulation with arena 22416 4 تصویر

bottle simulation with arena 22416 5 تصویر

bottle simulation with arena 22416 6 تصویر

bottle simulation with arena 22416 7 تصویر

bottle simulation with arena 22416 8 تصویر

bottle simulation with arena 22416 9 تصویر

bottle simulation with arena 22416 10 تصویر

bottle simulation with arena 22416 11 تصویر

bottle simulation with arena 22416 12 تصویر

bottle simulation with arena 22416 13 تصویر

bottle simulation with arena 22416 14 تصویر

bottle simulation with arena 22416 15 تصویر

bottle simulation with arena 22416 16 تصویر bottle simulation with arena 22416 17 تصویر

bottle simulation with arena 22416 18 تصویر


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه خرید سورس بازی تحت شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه برای درس مهندسی اینترنت پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab