شبیه سازی چراغ راهنمایی چهار طرفه با برنامه‌ نویسی شی‌ گرا (OOP) در متلب

simulation four way traffic lights oop programming matlab 22231 1 1 تصویر

شبیه سازی چراغ راهنمایی چهار طرفه با متلب

در این بخش پروژه شبیه سازی چراغ راهنمایی چهار طرفه با برنامه‌ نویسی شی‌ گرا را در نرم افزار MATLAB آماده کرده ایم که در ادامه به معرفی برنامه نویسی شی گرا و این نوع برنامه نویسی در متلب پرداخته و فیلم و تصاویر خروجی پروژه قرار داده شده است.

برنامه‌ نویسی شی‌ گرا (OOP)

برنامه‌ نویسی شی‌ گرا (Object-Oriented Programming – OOP) یک روش برنامه نویسی می باشد که ساختار اصلی در آن، شی ‌ها هستند. در این روش برنامه‌ نویسی، برنامه نوشته شده به شی گرایش پیدا می ‌کند. یعنی توابعی که روی این داده ‌ها عمل می کنند، تا جای امکان در یک قالبی با نام شی در کنار هم قرار می گیرند و جمع‌ بندی شده و در نهایت یک واحد را تشکیل می دهند و نسبت به محیط بیرونی خودش، کپسوله می گردد. بر اساس این مراحل، توابعی که بیگانه هستند امکان ایجاد تغییرات در داده ‌های درون آن شی را ندارند. پیچیدگی کم، هزینه پایین، گسترش سریع برنامه با خطای کمتر در مقایسه با دیگر پارادایم ‌های برنامه ‌نویسی ، از دیگر ویژگی ‌های برنامه‌ نویسی شی گرا (OOP) می باشند.

برنامه نویسی شی گرا در متلب

در برنامه نویسی OOP با تعریف یک ساختمان داده جدید به نام کلاس می توانیم برنامه های بسیار پیچیده و بزرگی را به سادگی مدیریت نماییم. با توجه به اینکه زبان متلب مثل زبانی همچون زبان Java شی گرایی را در تمامی جنبه های خود پوشش نداده اما در نسخه های جدید تر تغییرات بسیار گسترده و قابلیت های بسیاری برای این نوع برنامه نویسی افزوده شده است.

در برنامه نویسی شی گرا سر و کار ما با تعریف کلاس ها (classes) و سپس ساخت شی (object) از آن کلاس ها می باشد. در نرم افزار متلب کلاس (class) های آماده ای وجود دارند که می توانیم از آنها بهره برده و شی های (objects) دلخواه را بسازیم و در صورتی که قصد تعریف یک کلاس جدید را داشته باشیم، از دستور classdef در متلب می توانیم استفاده کنیم.

تصاویر خروجی پروژه در محیط MATLAB

simulation four way traffic lights oop programming matlab 22231 2 تصویر simulation four way traffic lights oop programming matlab 22231 3 تصویر simulation four way traffic lights oop programming matlab 22231 4 تصویر


انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

انجام پروژه ها و شبیه سازی مقالات و پایان نامه ها با متلب

مشاهده انجام پروژه با متلب
پروژه های آماده برق قدرت با متلب

پروژه های آماده برق قدرت با متلب

مشاهده پروژه های برق قدرت با متلب
پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید

  لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  مشاهده لیست کامل
  socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab