شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena

 • چهارشنبه 30 دسامبر 2015
 • بازدید 502 نفر
 • 1 امتیاز2 امتیاز3 امتیاز4 امتیاز5 امتیاز (91 امتیاز از 19 رای)
  Loading...

arena ketabkhane 13006 تصویر

پروژه شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena

در این پست پروژه شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena را آماده کرده ایم که در ادامه به شرح صورت مسئله می پردازیم. در این پروژه شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena ما به کتابخانه دانشگاه در شهر خود مراجعه کرده و در این کتابخانه خدمت دهی ها را بررسی کردیم که شامل کامپیوترها برای جستجوی کتاب مدنظر و همینظور مسئول کتابخانه برای تحویل کتاب به مراجعه کنندگان بودند.

با توجه به اینکه تعداد زیادی از دانشجویان برای دریافت کتاب به کتابخانه مراجعه می کردن که در پس آن صف های طولانی ایجاد می شد، تصمیم گرفتیم که شبیه سازی این سیستم را انجام دهیم.

برای جمع آوری اطلاعات، چند نفر از دوستان حاضر شدند تا بررسی ورود به صف و ثبت زمان های سرویس دهی را بر عهده گرفته و داده های جمع آوری شده را وارد برنامه اکسل کنند و به کمک نرم افزار SPSS هیستوگرام (Histogram) زمان های سرویس دهی و بین دو ورود و را رسم کردیم و سپس آزمون های K-S و CHI-SQUARE را برای هر دو زمان (سرویس دهی و ورود دانشجویان) انجام دادیم.

توضیحات بیشتر پروژه شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena در ادامه مطلب.

پس از حذف اطلاعات نامعتبر و نرمال سازی داده ها و به وسیله نرم افزار Arena توزیع نرمال را برای مدت زمان سرویس دهی و توزیع نمایی برای زمان های بین دو ورود انتخاب کردیم. در این شبیه سازی کتابخانه دانشگاه با ارنا Arena فرض شده است که با احتمال ۵۰% کتاب در سیستم جستجوی کامپیوتری وجود دارد و در صورت موجود بودن با احتمال ۸۰% داخل کتابخانه نیز وجود داشته باشد.

در سیستم شبیه سازی شده، ما به کمک جستجوی کامپیوتری ، کتاب مورد نظر را پیدا کرده و کد آن را یادداشت می کنیم و تحویل کتابدار می دهیم. این سیستم نسبت به سیستم قبلی که دانشجویان فقط نام کتاب و یا نویسنده را می دانستند، بهینه تر است. دلیل این امر نیز این است که صف زیادی ایجاد نمی شود و سرویس دهی نیز به دانشجویان سریع تر انجام می شود.


پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

پروژه ها و آموزش های برنامه نویسی

آموزش برنامه نویسی

مشاهده ویدئو در این باره

خوشحال خواهیم شد اگر نظر خودتون رو درباره این مطلب ثبت کنید

خطا!دکمه ریفریش را بزنید
 1. تصویر آواتار کاربر 0
  الهه حمیدی سه‌شنبه , 24 می

  سلام لطفا میشه روند کار این پروژه رو واسم تغیر بدین می خوام یه کاره جدیدی باشه ؟

  • تصویر آواتار کاربر 2
   نوآوران گرمیسه‌شنبه , 24 می

   بله می تونیم اونجوری که شما می خواهید تغییرات رو انجام بدیم لطفا هر کجا رو می خواهید تغییر بدیم توی ایمیل مطرح کنید تا بررسی بشه

 2. تصویر آواتار کاربر 0
  شاپور رحیمی سه‌شنبه , 15 آگوست

  سلام پاورپوینت این پروژرو هم لطفا تهیه کنید موضوش به نظر من که خیلی خوبه اگه از من باشه بدون پاورپوینت هم خوبه ولی استاد گفته هر پروژه ای که میارین باید پاور پوینت هم داشته باشه.

لیســــــــت پــــــــروژه های انتشــــــــار نشده ( 22 موضوع )

مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
مشاهده لیست کامل
socket programing آموزش برنامه نویسی آموزش سی شارپ بازی تحت شبکه بازی تحت شبکه به زبان سی شارپ برنامه تحت شبکه با سی شارپ برنامه نویسی ترجمه مقاله ترجمه مقاله شبکه دانلود بازی تحت شبکه دانلود رایگان پروژه های دانشجویی دانلود سورس برنامه دانلود سورس رایگان دانلود نرم افزار دانلود پروژه دانشجویی دانلود پروژه رایگان دانلود پروژه های دانشجویی دانلود کتاب دانلود کتاب آموزشی دانلود کتاب اموزشی سورس بازی با socket programing سورس رایگان سورس کد بازی تحت شبکه سورس کد بازی تحت شبکه با C# سورس کد بازی تحت شبکه چند نفره سوکت پروگرمین شبیه سازی با نرم افزار R نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه نحوه نوشتن برنامه تحت شبکه به زبان سی شارپ نرم افزار Rstudio پروژه arena پروژه matlab پروژه ns2 پروژه opnet پروژه ارنا پروژه سیمولینک matlab پروژه مهندسی صنایع پروژه مهندسی صنایع با ارنا پروژه های آماده با OpenGL پروژه های آماده با OpenGL در سی پلاس پلاس پروژه های آماده با ارنا پروژه های آماده برای درس گرافیک کامپیوتری پروژه هوش مصنوعی پروژه پردازش تصویر matlab پروژه پردازش سیگنال matlab